۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۵
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83413407
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح تابستانه کتاب، ۱۱ میلیارد تومان فروش کرد

تهران-ایرنا- با پایان یافتن طرح هشت روزه «تابستانه کتاب۹۸» از ۲۵ تیرماه در استان ها و ۲۷ تیر در شهر تهران، جمعا ۱۱میلیارد و ۱۵۰ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۵۲ تومان کتاب به فروش رسید.

به گزارش عصرشنبه روابط عمومی موسسه خانه کتاب، با پایان یافتن طرح «تابستانه کتاب۹۸» که با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» در بازه زمانی ۱۰ و ۸ روزه در استان ها و شهر تهران در سراسرکشور اجرا شد، ۱۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون و۸۴۸  هزار و ۵۲ تومان کتاب به فروش رفته است.
طرح تابستانه کتاب ۹۸ در ۳۱ استان و با مشارکت ۶۲۸  کتابفروشی دارای فروش اجرا شد و  در این مدت ۳۸۴ هزار و ۱۳۱ نسخه کتاب از سوی ۹۸ هزار و ۷۶۵ نفر خریداری شده است. این در حالی است که در طرح «تابستانه کتاب ۹۷» که از ۳۰ مردادماه تا ۵ شهریور در تهران و ۸ شهریور در سایر شهرها برگزار شد، ۲۵۸ هزار و ۷۸۲ نسخه کتاب از سوی۷۶۳۸۶ خریدار به مبلغ۶۲ میلیارد و ۴۹۱ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۶۲۱ ریال خریداری شد.
از بین ۶۵۱  کتابفروشی عضو در طرح تابستانه کتاب ۹۸، ۴۹۶ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵۵ کتابفروشی در شهرستان ها کتاب های تالیفی را با یارانه ۲۵ درصدی و کتاب های ترجمه  را با یارانه ۱۵ درصدی عرضه کردند.
در بین ۳۱ استان‌ شرکت‌کننده در طرح تابستانه کتاب ۹۸، استان تهران با ۹۵ کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان اصفهان با ۷۹ کتاب‌فروشی و  خراسان رضوی  ۶۸ با کتاب‌فروشی در رده‌های بعدی طرح تابستانه کتاب ۹۸ قرار گرفته‌اند. همچنین قم  با ۵۹ کتابفروشی، ‌ فارس با ۳۴ کتابفروشی، کردستان با ۳۳ کتابفروشی، آذربایجان شرقی با ۲۶ کتابفروشی، مازندران با ۲۳ کتابفروشی و گیلان با ۲۱ کتابفروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.

در یازدهمین دوره اعطای یارانه از طریق کتابفروشی ها، استان خراسان رضوی با ۶۸ کتابفروشی فعال خود توانست با ۵۱ هزار و ۶۲۶ نسخه کتاب در صدر پرفروش ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد و استان اصفهان با ۷۹ کتابفروشی و با فروش  ۵۰ هزار و ۴۰۱ نسخه کتاب رتبه دوم پرفروش ترین استان ها بر اساس تعداد را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان تهران با مشارکت ۹۵ کتابفروشی و فروش ۴۹ هزار و ۹۱۳ نسخه کتاب، رتبه سوم طرح تابستانه کتاب۹۸ در این بخش را از آن خود کرد.

استان تهران با فروش  یک میلیارد و ۶۶۹ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۸۴۸ تومان، استان اصفهان با فروش یک میلیارد و ۵۰۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۶۵۷ هزار تومان و خراسان رضوی با فروش یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون و ۲۶ هزار و ۳۵۶ تومان در صدر پرفروش ترین استان های  طرح تابستانه کتاب ۹۸ بر اساس مبلغ فروش قرار گرفتند.

کتابفروشی های رشد شعبه نادری از اهواز، کتابفروشی دنیای کتاب از قم و کتابفروشی پردیس کتاب از مشهد به ترتیب با فروش ۱۲۰۶۴، ۹۹۱۸ و ۹۵۲۲ نسخه کتاب در صدر پرفروش ترین کتابفروشی طرح تابستانه کتاب۹۸  بر اساس تعداد کتاب قرار گرفته اند اما کتابفروشی های استان تهران نتوانستند در بین ۱۰ کتابفروشی پر فروش بر اساس تعداد کتاب جایگاهی را کسب کنند.

در طرح تابستانه کتاب۹۸ علاقه‌مندان و خریداران کتاب می‌توانستندبا اعلام کد ملی خود به کتابفروشی های مشارکت کننده در طرح، تا ۱۲۰ هزار تومان کتاب بخرند و برای کتاب های تالیفی ۲۵ و برای کتاب های ترجمه ۱۵ درصد تخفیف دریافت کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =