تهدیدات امروز از منطقه‌ای به فرامنطقه‌ای تبدیل شده اند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش با تاکید براینکه در پی تجهیزات به روز، کارآمد و راهبردی هستیم، گفت: با توجه به تبدیل شدن تهدیدات امروز از منطقه‌ای به فرامنطقه‌ای، فعالیت های پژوهشی، تحقیقاتی و تولیدی سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی نیز بر اساس نیازهای روز نیروهای مسلح انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ارتش، سرهنگ «مسعود خزایی» روز شنبه گفت: سازمان جهاد خود کفایی در وهله اول به دنبال تولید تجهیزات مورد نیاز نیروی زمینی ارتش در حوزه رزم زمینی است و در مرحله دوم به دنبال نهادینه کردن این دانش و انتقال آن به صنعت دفاعی کشور است.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش با اشاره به دستاوردهای دفاعی کشورمان در سال‌های اخیر گفت: پیشرفت و تحول توان دفاعی کشور دارای یک روند منطقی است، این در حالی است که قبل از انقلاب تمامی تجهیزات از کشورهای بیگانه خریداری می‌شد و بهره‌برداران و تکنسین‌ها نیز از کشورهای بیگانه می‌آمدند و در کشور ما در قالب مستشار مشغول به کار بودند.

وی تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی توانسته‌ایم تجهیزات موجود را حاضر به کار کرده و در دفاع از کشور استفاده کنیم و همزمان نیز وارد حوزه قطعه‌سازی شده و در دهه ۴۰ انقلاب اسلامی وارد عرصه ساخت سامانه‌های اثربخش شویم.

خزایی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد خودکفایی طراحی و تولید پروژه‌های ملی و به‌ روز را در دستور کار دارد که می‌تواند نیازهای دفاعی کشور در حوزه رزم زمینی را به خوبی تامین کند. به برکت انقلاب اسلامی صنعت دفاعی کشور بر لبه فناوری‌های پیشرفته جهان حرکت می‌کند و تجهیزات و سامانه‌های دفاعی تولید شده در کشورمان توانایی رقابت جدی با نمونه‌های خارجی خود را دارند.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش یادآور شد: نمایشگاه صنعت دفاعی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال گذشته برپا شد، بخش کوچکی از این توانمندی ها بود.

وی درباره اقدامات این سازمان برای افزایش توان بازدارندگی نیروی زمینی ارتش افزود: جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش در راستای فرامین فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و اهداف دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی، در حوزه رزم زمینی فعالیت دارد.

خزایی ادامه داد: جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش در تمامی عرصه‌های نیاز رزم زمینی، دستاوردهای قابل توجهی به دست آورده و در راستای افزایش قدرت دفاعی و اقتدار نیروی‌های مسلح حرکت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =