۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۷
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83413384
۰ نفر
چراغ سبز  دیوان عالی آمریکا برای ساخت دیوار مرزی بامکزیک

تهران  - ایرنا - دیوان عالی آمریکا روز شنبه به دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور اجازه داد تا ۲.۵ میلیارد دلار از بودجه وزارت دفاع (پنتاگون) را برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک هزینه کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس 24، دیوان عالی آمریکا که اکثریت آن در دست محافظه کاران است، در رای گیری امروز خود با پنج رای موافق در برابر چهار رای مخالف، به ترامپ اجازه دادند از بودجه پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک هزینه کند.

در واقع باید گفت که تصمیم اعضای دیوان عالی آمریکا، رای پیشین یک قاضی فدرال در کالیفرنیا را لغو می‌کند.

قاضی کالیفرنیا ماه می (خرداد ماه)حکم داده بود که رئیس جمهوری آمریکا حق ندارد ۲.۵ میلیارد دلار از بودجه پنتاگون را در جهت ساخت دیوار در مرز با مکزیک صرف کند.

رئیس جمهوری آمریکا اوایل ماه ژوییه از دیوان عالی تقاضا کرده بود حکم دادگاه کالیفرنیا را لغو کند.

تصمیم دیوان عالی آمریکا در حالیست که انتقادها به سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ روز به روز در حال افزایش است.

چندی پیش نیز  گروهی از معترضان به سیاست مهاجرتی دولت آمریکا، پرچم این کشور را از سازمان مهاجرت و گمرک ایالات متحده پایین کشیده و پرچم مکزیک را جایگزین آن کردند.

 معترضان با تجمع در مقابل سازمان مهاجرت و گمرک آمریکا در شهر آرورا در ایالتکلرادو، به طرح های مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور اعتراض کردند.

معترضان خواستار بسته شدن بازداشتگاه ها در مرز آمریکا– مکزیک و اجازه ورود به مهاجرانی شدند که در این مراکز نگهداری میشوند.

رئیس جمهوری آمریکا از زمان کارزار انتخاباتی تا حضور در کاخ سفید، بحث تقابل با مهاجران را تا تنش با کنگره این کشور برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک بالا برد و حتی تا چندی پیش درصدد اعمال تعرفه بر کالاهای مکزیکی به بهانه خودداری مقام‌های آن کشور در مقابله با عبور مهاجران بر آمد.

وی بارها با طرح این ادعا که نمایندگان دمکرات کنگره عامل تشدید ناامنی در مرزها هستند، گفته است که آنها برای مقابله با مهاجرانی که از مرزهای مکزیک وارد آمریکا می‌شوند، با سیاست‌هایی همچون ساخت دیوار مخالفت می‌کنند.

ترامپ با متهم کردن دموکرات‌ها به حمایت از سیاست مرزهای باز، اعلام کرده است که سیاست‌های مهاجرتی نمایندگان حزب مخالف، به جرایم خشونت بار و قاچاق مواد مخدر و انسان منتهی خواهد شد.
مناقشه بر سر تأمین بودجه درخواستی ترامپ برای ساخت دیوار مرزی، به تعطیلی سی و پنج روزه دولت آمریکا در سال گذشته منتهی شد. ‌9041

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =