باید در امر به معروف و نهی از منکر از سازمانهای مردم نهاد کمک گرفت

 تهران - ایرنا - قائم  مقام ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه امروز باید پرچمدار این فریضه در تمام عرصه‌ها باشیم گفت: برای انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر می‌توان از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و طلایه داران عرصه‌های اجتماعی کمک گرفت.

حجت الاسلام روح الله میرزایی گودرزی روز شنبه در آیین امضای تفاهم نامه سازمان انتقال خون با ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر و همچنین رونمایی از ۵۰ میلیون اهداکننده خون افزود: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اگر احیا شود باقی فرائض دینی نیز احیا خواهد شد و بسیاری از مسائل کشور نیز  حل می شود .
وی ادامه داد :متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر امروز در جامعه به حالت خوبی اجرا نمی‌شود و در بین مردم این مهم کم رنگ شده شده است، اگر این فریضه گسترش یابد مردم شیرینی کارایی و کار سازی آن را خواهند دید موضوعی که مقام معظم رهبری هم همواره بر آن تاکید دارند .
قائم مقام ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد :مقام معظم رهبری می فرمایند اگر این کار انجام شود دیگر مردم نمی گویند که امر به معروف و نهی از منکر، فضولی در کار یکدیگر است.
 وی ادامه داد: باید نشان داد که امر به معروف و نهی از منکر یک تعامل و نظارت اجتماعی برای حل مسائل کشور و جامعه است.
 میرزایی گودرزی گفت:  امربه معروف و نهی از منکر اگر در عرصه‌های مختلف بازتعریف شود و مردم شیرینی آن را بچشند می‌تواند در جامعه مانند مسائل مربوط به محیط زیست مفید باشد و مردم کارآیی آن را درک خواهند کرد .
وی با بیان اینکه امروز باید پرچمدار در امر به معروف و نهی از منکر در تمام عرصه‌ها باشیم تاکید کرد: سازمان انتقال خون ایران چند میلیون نفر اهدا کننده دارد در حالی که در برخی از کشورها اهدای خون یک تجارت است در ایران این طور نیست و به عنوان یک ایثار و گذشت و نوع دوستی از آن یاد می شود.
 وی اضافه کرد :باید کمک کنیم تا امربه معروف و نهی از منکر هم مانند اهدای خون در سطح کشور گسترش یابد و همه اقشار جامعه با ظرفیت کامل در این حوزه پای کار بیایند.
در این آیین با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران و قائم مقام ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید و از تمبر ۵۰ میلیون اهداکننده خون از زمان تأسیس سازمان انتقال خون (از سال ۱۳۵۳ تا خرداد ۹۸) رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =