۲۳ هزار کشاورز و عشایر یزد از خدمات صندوق بیمه بهره‌مند هستند

یزد - ایرنا - مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر یزد گفت: ۲۳ هزار و ۲۰۰ نفر از روستاییان ، کشاورزان و عشایر این استان از خدمات این صندوق استفاده می‌کنند.

حسن ابراهیمی عصر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان ، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ با هدف حمایت از روستاییان ، عشایر و کشاورزان برای دریافت مستمری ، بازنشستگی ، از کار افتادگی و فوتی آغاز کرده است.

ابراهیمی افزود: کشاورزان ، روستاییان و عشایران ، شاغلان فصلی و زنان سرپرست خانه‌دار روستایی و عشایری می‌توانند با پرداخت پنج درصد حق بیمه عضو صندوق شوند و دولت نیز ۱۰ درصد حق بیمه مشمولان عضویت در صندوق را پرداخت می‌کند. 
وی خاطرنشان کرد: دراین صندوق افراد ۱۸ تا ۵۰ سال ساکن روستا و شهرهای زیر۲۰هزار نفر جمعیت و افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی میتوانند عضو این صندوق شوند .

این مسئول صندق بیمه کشاورزی استان یزد ادامه داد: متقاضیان برای پوشش بیمه‌ای می‌توانند باحداقل ماهانه ۲۲۵ هزار ریال و حداکثر ۵۵۰ هزار ریال به عضویت صندوق درآیند و از حمایت‌ها و مزایای آن بهره مند شوند. 
وی با تاکید بر ضرورت بیمه شدن دام‌ها افزود : یکی نتایج زیر پوشش بیمه دامی ، مانع از قاچاق شدن دام‌ها می‌شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر یزد یادآور شد : هم اکنون ۲هزار و ۹۷۴ نفر از روستاییان ، کشاورزان و عشایر ابرکوه زیر پوشش این بیمه هستند. 

ابراهیمی تصریح کرد: ۴۰۸ سرپرست خانوار روستایی ، عشایری و کشاورز در ابرکوه درحال دریافت انواع مستمری هستند. 
وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۹۷۴نفر مستمری دریافت می کنند،گفت:  ۳۵ میلیارد ریال مستمری از ابتدای امسال به روستاییان ، کشاورزان و عشایران این استان پرداخت شده است. 

مرکز شهرستان۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =