۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1210
کد خبر: 83413339
۲ نفر
اسامی پذیرفته‌شدگان حافظ قرآن در کنکور ارشد منتشر شد

تهران- ایرنا- اسامی ۲۰۱ نفر از پذیرفته شدگان حافظ قرآن مجید در کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد.

اسامی آن‌ دسته از حافظان کل قرآن مجید (دیپلم و غیردیپلم) و کارشناسان رسمی علوم قرآنی که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ شرکت کرده و حائز شرایط هستند، جهت انجام اقدامات بعدی اعلام شد.
به گزارش روز شنبه سازمان سنجش آموزش کشور، حافظان قرآن دارای مدرک دیپلم و غیردیپلم که اسامی آنها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد، باید مدارک خود را شامل کپی شناسنامه، تصویر کارت ملی و دو قطعه عکس به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کنند.
حافظانی که علاوه بر اکتساب حد نصاب آزمون ارشد، صحت حفظ آنها توسط سازمان دارالقرآن احراز شود، چهار ماه پس از ارسال مدارک می توانند برای دریافت مدرک کارشناسی خود با در دست داشتن کارت ملی به وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی مراجعه کنند.
حافظان قرآن دارای مدرک دیپلم و غیردیپلم که در آزمون سال ۹۸ شرکت کرده اند، برای کسب هرگونه اطلاعات دیگر از جمله گواهی معدل و تاییدیه تحصیلی با مرکز یاد شده مکاتبه کنند.
حافظان دارای مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی که دارای حداقل مدرک تخصصی درجه سه حفظ هستند، برای استفاده از تسهیلات تا پنجم شهریورماه امسال مدارک خود را که در ادامه به آن اشاره می شود به معاونت فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند. این مدارک عبارتند از تصویر مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی با گرایش های علوم قرآن مجید، تفسیر قرآن مجید، فنون قرائت مجید، تلاوت و کتابت قرآن مجید، تربیت معلم قرآن و تربیت مربی عقیدتی سیاسی، الهیات و معارف اسلامی با گرایش علوم قرآن و حدیث و تصویر مدرک تخصصی صحت حفظ که در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشد.
دارندگان دیگر مدارک کارشناسی غیر علوم قرآنی حق استفاده از این تسهیلات را ندارند.
حافظان کل قرآن مجید که در سال های گذشته از تسهیلات قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر استفاده کرده اند، حق استفاده مجدد از این تسهیلات را  نخواهند داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =