استاندار سمنان: ۱.۴ هزارمیلیارد ریال برای جبران خسارت بلایا ابلاغ شد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: یک هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات به منظور جبران خسارت ناشی از سوانح طبیعی مانند سیل ابلاغ شده است.

علیرضا آشناگر روز شنبه در حاشیه نشست شورای مدیریت بحران استان سمنان در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از یک هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده ۴۰۰ میلیارد ریال بلاعوض، ۴۱۰میلیارد ریال تسهیلات،۵۰ میلیارد ریال تسهیلات هزینه ای و ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی است.
وی ادامه داد: ۲۱۰ میلیارد ریال برای استمهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از محل اعتبار ابلاغی در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: خسارت وارد شده به استان سمنان ناشی از حوادث طبیعی ابتدای امسال  ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال است. 
آشناگر تصریح کرد: تمام مناطق روستایی خسارت دیده ناشی از سیل در استان سمنان مورد رسیدگی قرار گرفته، اما بازسازی در ۲ روستا در منطقه کالپوش به دلیل مسایل فنی و اجتماعی قدری با تاخیر انجام شد.
وی اضافه کرد: ۱۷۲ واحد مسکونی در منطقه روستایی کالپوش شهرستان میامی تخریب شده که ۱۵ هکتار در منطقه ۶۴ هکتاری برای ساخت خانه مشخص شده و بخشی از منطقه نیز برای توسعه در نظر گرفته شده و بعد از تصویب نهایی مکان انتخاب شده، طراحی روستا انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات برای مرمت واحدهای خسارت دیده در روستاها ناشی از سیل روزهای ابتدای امسال، پرداخت شده و اداره کل بنیاد مسکن استان سمنان نیز تثبیت روستا در برابر رانش زمین را عهده دار شده است.
استاندار سمنان گفت: مسئولان برای حل مشکلات مناطق خسارت دیده در روستاهای کالپوش بیش از پیش تلاش کنند.
نشست شورای مدیریت بحران استان سمنان با حضور مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برگزار و درباره چگونگی تسریع و تسهیل در احیای مناطق خسارت دیده ناشی سوانح طبیعی مانند سیل و رانش زمین روزهای ابتدای سال ۹۸ بحث و تبادل نظر شد.
۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط