۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83413297
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۷ هزار نفرساعت آموزش در قشم ارایه شد

قشم - ایرنا - در چهارماهه نخست سال جاری ۸۷ هزار نفرساعت آموزش در مراکز مختلف فنی و حرفه ای این شهرستان برگزار شد و ۵۶۴ نفر به کارآموزی پرداختند.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم گفت روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این آموزش ها در ۴۵ دوره مختلف از جمله برق، الکترومکانیک، تاسیسات، الکترونیک در مراکز فنی و حرفه ای و دوره های آرایشگری، حسابداری، غواصی، ماساژ، خیاطی و غیر آن در آموزشگاه های آزاد قشم ارایه شد.

محسن ناصری افزود: سال گذشته در مجموع ۲۱۴ هزار نفرساعت آموزش در قالب ۸۸ دوره و ۳۰ رشه ارائه شد که ۹۵۳ کارآموز در آن شرکت کردند.

۲۴۰ فارغ التحصیل قشمی در طرح کارورزی شرکت کردند

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم تصریح کرد: برای دستیابی فارغ التحصیلان دانشگاه ها به شغل پایدار و مولد، طرح کارورزی در بنگاه ‌های اقتصادی این شهرستان اجرایی شد که سال گذشته، بیش از ۲۴۰ فارغ التحصیل دانشگاه ها در این طرح شرکت کردند.

وی افزود: طرح کارورزی علاوه بر کمک به فارغ التحصیلان برای یافتن شغل، زمینه ای مناسب برای رشد فرهنگ بکارگیری نیروهای متخصص در واحدهای اقتصادی ایجاد می کند و در نتیجه آن سطح علمی بخش های تولیدی ارتقا می یابد.

ناصری ادامه داد: در همین مدت طرح کارآموزی استاد-شاگردی در شهرستان اجرا شد که در قالب آن ۸۰ کارآموز در ۱۴ کارگاه مشغول به کار شده اند.

وی اظهار داشت: سال گذشته همچنین صلاحیت ۳۷۰ کارگر ساختمانی در ۱۴ رشته تایید و به بیمه تامین اجتماعی معرفی شدند.

هم اینک در مرکزهای دولتی فنی و حرفه ای قشم رشته های مختلفی مانند برق ساختمان، برق صنعتی، اتومکانیک بنزینی، برق خودرو، تعمیر لوازم سرد کننده، لوله کشی، کولر گازی، اسپیلیت و الکترونیک برگزار می شود.

همچنین ۱۵ آموزشگاه آزاد نیز زیر نظر مرکز فنی و حرفه ای قشم در حوزه های آرایشگری، خیاطی، غواصی و رایانه کار فعالیت می کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

۷۵۰۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =