۳۰۰ دستگاه ماینر در شهرک شکوهیه قم ضبط شد

قم- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: ۳۰۰ دستگاه ماینر با ۴۰۰ کیلو وات مصرف روزانه برق در شهرک شکوهیه قم ضبط شد.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم، سهیل کیانی پور در گفت و گویی افزود: این تعداد دستگاه صبح امروز در عملیات مشترک بازرسی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، نیروی انتظامی و اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از یک واحد صنعتی در شهرک شکوهیه ضبط شد.

وی اضافه کرد: مصرف برق این تعداد دستگاه معادل مصرف  ۹۰۰ خانوار است که به صورت شبانه روزی از کولر گازی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسئول این کارخانه پیش از این به بهانه کم شدن تولید کارخانه حاضر به همکاری در طرح های مدیریت پیک بار استان نشده و در تمام این مدت در حال استخراج ارز دیجیتال بوده است.

مدیر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق قم نیز در نشست خبری این شرکت در هفته گذشته گفته بود: استخراج ارز دیجیتال به دلیل مصرف بالای برق به معضلی تبدیل شده است و تاکنون حدود ۱۵ مزرعه بیت کوین در این استان شناسایی شده است.

داوود سلیمانیان افزوده بود: مشترکانی که اقدام به استخراج ارز دیجیتال نمایند، علاوه بر اخطار و قطع برق، دستگاه های آنها نیز ضبط می شود.

سال ۹۶، حدود سه هزار و ۲۰۰ میلیون کیلووات ساعت و سال گذشته نیز سه هزار و ۳۶۴ میلیون کیلووات ساعت انرژی برق در استان قم مصرف شده است.

در حال حاضر حدود ۵۶۰ هزار مشترک برق در قم فعال است و ۱۲.۵۵ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۸۸ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =