۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83413273
۰ نفر
وحشت اسراییل از اتحاد نیروهای مقاومت

تهران – ایرنا – روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم روز شنبه نوشت ، هماهنگی و همکاری فزاینده میان دو جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جهاد اسلامی از یک سو و جمهوری اسلامی ایران از سوی دیگر این روزها کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی را به خود مشغول کرده است.

این روزنامه چاپ لندن ضمن ابراز این مطلب افزود: دستیابی دو طرف به بالاترین سطح از ائتلاف راهبردی و فناوری نظامی پیشرفته مقاومت در نوار غزه صهیونیست ها را به شدت نگران کرده است.

"نیر دفوری" تحلیلگر امور نظامی و امنیتی هم در گفت وگو با شبکه 12 اسراییل فاش کرد که این روزها موسسه نظامی اسراییل در "کابوس" بسر می برد و گزارش های محرمانه به دست آمده توسط این نهاد در بردارنده اطلاعات خطرناکی است که در دو بعد ذیل خلاصه می شوند:

اول : احتمال وقوع درگیری نظامی به طور همزمان در دو جبهه جنوب لبنان و نوار غزه وجود دارد که در واقع یک تحول بی سابقه به شمار می رود زیرا تا کنون حزب الله در لبنان و جنبش حماس در نوار غزه به طور جداگانه با اسراییل درگیر شده اند.

دوم : احتمال رسیدن تسلیحات و موشک های بسیار پیشرفته به حزب الله و جنبش حماس وجود دارد که از دقت بالایی در هدف گیری برخور دارند و همچنین موشک های دوش پرتاب که با آنها می توان بالگردهای تهاجمی آپاچی و پهپادهای "انتحاری" بمب گذاری شده را هدف قرار داد.

بر اساس این گزارش ، کارشناسان نظامی اسراییل این روزها از تحولات غیرمنتظره در جنگ آتی بسیار سخن به میان می آورند اما اینکه جنگ به طور همزمان در دو جبهه شمالی و جنوبی فلسطین اشغالی روی دهد، به هیچ وجه در ذهن رهبران نظامی و سیاسی تل اویو نمی گنجد .

رأی الیوم نوشت: سید حسن نصرالله رهبر حزب الله در گفت وگوی اخیر خود با شبکه المنار با اعتماد کامل از دستیابی به موشک های بسیار دقیق و امکان هدف قرار دادن تمامی نقاط فلسطین اشغالی توسط آنها و انهدام مخازن گاز سمی آمونیاک در حیفا سخن به میان آورد که منجر به کشته شدن ده ها هزار نفر خواهد شد.

وی تاکید کرده است که در جنگ آینده یک طرح مورد توافق وجود دارد که بر اساس آن نیروهای مقاومت به منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی یورش نظامی زمینی خواهند برد و شاید تا حیفا و تل اویو به پیشروی خود ادامه دهند.

این روزنامه از "توان نظامی و عملیاتی گسترده" شاخه های نظامی چون حزب الله لبنان و انصار الله یمن و جنبش های حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه و الحشد الشعبی عراق به عنوان " مهم ترین خطری " نام برد که اسراییل را تهدید می کند.

در ادامه این گزارش آمده است: فرماندهان نظامی اسراییل به خوبی با این واقعیت آشنا هستند و به همین دلیل در حال حاضر از هر گونه اصطکاک نظامی با دشمنان خود در شمال و جنوب پرهیز می کند از بیم آنکه مبادا این اصطکاک منجر به یک درگیری نظامی سرنوشت ساز و غیرمنتظره شود و شاید همین امر باعث شد تا بنیامین نتانیاهو تنها دو روز پس از آغاز جنگ اخیر با حماس به سرعت جهت پایان دادن به آن رهسپار مصر شد زیرا از پیامدهای غیرمنتظره حاصل از آن بیمناک بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =