۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 83413254
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار میلیارد تسهیلات برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی اختصاص یافت

تهران- ایرنا- مصوبه هیات وزیران درخصوص اختصاص مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تضمینی و توافقی محصولات بخش کشاورزی به منظور جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی تولیدکنندگان ابلاغ شد.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، مطابق تصمیم هیات وزیران در جلسه روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، بانک مرکزی مکلف است،  در اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی، مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک‌های عامل برای خرید تضمینی  و توافقی محصولات کشاورزی در اختیار سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران قرار دهد.

همچنین، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران موظف است برنامه عملیاتی مربوط به پیش‌بینی خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی در سال ۱۳۹۸ را به همراه جدول گردش نقدینگی و برنامه زمان‌بندی دریافت و بازپرداخت تسهیلات بانکی به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه کند. سازمان برنامه و بودجه کشور پس از تأیید برنامه یادشده، بازپرداخت تسهیلات را تعهد و تضمین می‌کند.

بر همین اساس، این تضمین نافی وظایف بانک‌ها برای وصول مطالبات ناشی از اعطای تسهیلات نیست و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران موظف است تسهیلات را در سررسید مقرر از محل فروش محصولات خریداری‌ شده و ضرر و زیان دریافتی، بازپرداخت کند.

همچنین، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است ضمن هماهنگی با بانک‌های عامل به نحوی اقدام نماید تا قبل از دی ماه سال جاری تمامی تسهیلات مربوط پرداخت شود و امکان ورود مؤثر در بازار همراه با کسب رضایت تولیدکنندگان فراهم شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =