۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83413245
۰ نفر

برچسب‌ها

قابلیت‌های دانش بنیان البرز تحریم‌ها را کم اثر کرده است

کرج - ایرنا - رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: ظرفیت ها و قابلیت های دانش بنیان و فناورانه این استان که بخشی از آن در پارک علم و فناوری مستقر بوده تحریم‌ها را کم اثر کرده است .

به گزارش ایرنا، عطا الله ربانی روز شنبه در بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند از پارک علم و فناوری البرز افزود: امروز فناوران استان با تکیه بر دانش روز  و و فناوری های داخلی محصولات تحریم شده را تولید می‌کنند و با تکیه بر توان علمی در مقابل تحریم کنندگان ایستاده اند.
وی اظهار داشت: تولید ابزارهای اندازه گیری دقیق حوزه های سد سازی و غیره که از سوی برخی کشورها تحریم شده‌ایم نمونه ای از این قابلیت ها در استان البرز است.
وی با اشاره به سخنان سفیر ایران در ایرلند مبنی بر آمادگی همکاری شرکت های ایرلندی با ایران در تولید گیاهان دارویی اظهار داشت: وضعیت اقلیمی ایران ظرفیت  مناسبی را برای همکاری با شرکت های تولیدی ایرلند در این زمینه فراهم کرده است.
ربانی معتقد است که در صورت وجود اراده برای این همکاری در طرف های خارجی ، از سوی مدیران مسئول در استان مورد حمایت قرار خواهد گرفت، همچنین مراکز متعدد علمی مستقر در استان در این زمینه آماده همکاری می باشند.
وی می گوید امروز شاهد روی آوردن محققان به تولیداتی هستیم که اجازه ورود آنها به کشور داده نمی شود و در این حوزه تولید فراوانی توسط فناوران وارد بازار شده است.
در پارک علم و فناوری البرز ۳ پژوهشکده و ۱۱ مرکز فناورانه به همراه آزمایشگاه های متعدد از جمله حوزه گیاهان دارویی، فعالیت دارند.

۸۰۲۹/6993

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =