هشدار دادستانی مشهد در خصوص کلاهبرداری پیامکی در پوشش سبد کالا

مشهد- ایرنا- معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد در امور فضای مجازی نسبت به شیوه جدید کلاهبرداری در پوشش بن و سبد کالا هشدار داد.

قاضی مهدی حقدادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طی روزهای اخیر افراد مجرم و سودجو، با ارسال انبوه پیامک  به مردم با این مضمون که "مشترک گرامی برای باطل نشدن بن خود فوری تماس بگیرید ۰۲۱****۹۰۰ کد ٢٥٢" اقدام به کلاهبرداری می کنند.
وی اضافه کرد: این پیامک و همچنین پیامک های مشابه آن به صورت انبوه برای افراد از شماره تلفن های همراه متعدد ارسال می شود و متعاقب آن هنگام تماس، به بهانه تعلق گرفتن سبد کالا به افراد، آدرس سایت های جعلی ارائه و افراد به سمت سایت های اینترنتی با درگاه بانکی تقلبی و جعلی هدایت می شوند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد در امور فضای مجازی گفت: پس از اینکه افراد تمامی اطلاعات کارت بانکی خود را وارد درگاه می کنند اطلاعات حساب کپی برداری شده و در  کسری از ثانیه موجودی حساب آنها برداشت می شود.
قاضی حقدادی افزود: شهروندان به هیچ وجه به این گونه پیامک ها و تماس های تلفنی که منبع و مبنای آنها مشخص نیست اعتماد نکنند و جهت احراز واقعیت و کسب اطلاعات به سایت های اصلی سازمان و نهاد مربوطه  مراجعه کنند.
 ۷۵۰۵/ ۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =