۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83413222
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیلزدگان ایلام پرداخت شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از شتاب‌ گرفتن عقد قرارداد بانک‌ها و پرداخت تسهیلات به واحدهای سیلزده خبر داد و گفت: از ابتدای پرداخت بسته‌های حمایتی دولت به سیلزدگان تاکنون ۹۰ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به مالک واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

حبیب الله محبی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تأکیدات مدیریت ارشد استان بر شتاب و همکاری همه جانبه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به سیلزدگان عملکرد پرداخت تسهیلات روند رو به رشد گرفته است.

وی از معرفی چهار هزار و  ۹۰۹ پرونده واحدهای سیل زده به بانک‌های عامل ایلام خبر داد و افزود: از این تعداد تاکنون ۲ هزار و ۹۷۵ فقره عقده قرارداد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده احداثی و تعمیری گفت: تا امروز ۹۷۳ مورد آوربرداری، ۷۲۴ مورد پی کنی ساختمان، ۵۵۰ مورد آرماتور بندی، ۲۰۰ مورد دیوار چینی و ۵۵ مور نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان این اداره کل به صورت مستمر از روند بازسازی مناطق سیل زده بازید و سرکشی می‌کنند، گفت: کیفیت ساخت منازل روستایی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه اجازه داده نمی‌شود مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده شود.

به گزارش ایرنا، ۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز امسال باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه، زیربخش های کشاورزی، و … استان ایلام شد.
بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهرهای ماژین دره شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

۳۰۳۲/۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =