۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83413179
۰ نفر

برچسب‌ها

مطالعات طرح‌های آب‌رسانی قم باید کاربردی‌تر شود

قم - ایرنا - فرماندار قم گفت: موضوع آب از مسائل مهم و بسیار حیاتی قم است، ازاین‌رو باید مطالعه‌های مربوط به آب کاربردی‌تر و کارشناسی صورت گیرد تا توسعه استان را رقم بزنیم.

مرتضی حیدری روز شنبه در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: آب مایه حیات است ولی طرح مطالعاتی که توسط شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب قم در رابطه با طرح‌های آب‌رسانی انجام می‌شود، حیاتی‌تر از مساله آب است.

فرماندار قم بابیان اینکه در مطالعات آب منطقه‌ای حوزه‌های متعددی دیده‌شده است، افزود: تکلیف ما را همین بحث مشخص می‌کند و توسعه و عدم توسعه استان وابسته به مطالعاتی است که آب منطقه‌ای و آبفا انجام می‌دهند.

حیدری خاطرنشان کرد: موضوع‌هایی از قبیل رشد جمعیت قم و همچنین اعطای مجوز به صنایع دارای مصارف آب زیاد، تعیین تکلیف وضعیت کشاورزی، استفاده از محصول‌های آب‌بر و تثبیت این وضعیت یا رشد آن، وابسته به طرح‌های مطالعاتی است.

فرماندار قم اذعان داشت: اگر این مطالعات کاربردی نشود با مشکل‌هایی مواجه خواهیم شد.

وی با یادآوری اینکه قم برای سالیان متمادی از منابع آبی زیادی برخوردار بوده است، گفت: باید ببینیم منابعی که تا قبل از طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز تامین کننده آب این شهر بودند، امروز چه وضعیتی پیداکرده‌اند.
۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =