تمام موفقیت‌های نظام از برکات برپایی نماز جمعه است

مشهد- ایرنا - امام جمعه مشهد گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته برکات و موفقیت های فراوانی را برای کشور و مردم ولایی ایران اسلامی به همراه داشته که همه این موفقیت ها از برکات برپایی نماز دشمن شکن جمعه است.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز شنبه در همایشی به مناسبت فرا رسیدن سالروز چهلمین سالگرد برپایی اولین نماز جمعه بعد از انقلاب در پنجم مرداد ماه ۵۸ توسط مرحوم آیت الله طالقانی در جمع خدام و مسئولان برگزاری نماز جمعه مشهد افزود: خادمان و مسئولان دست اندرکار برگزاری نماز جمعه مشغول خدمت و ترویج و اشاعه منویات مقدسه امام زمان (ع) در جامعه دینی آن هم در حرم مطهر و مقدس امام هشتم (ع)  هستند که اجر دنیوی و اخروی فراوانی برای آنان دارد و خدمت در چنین بارگاهی آرزوی بسیاری از ارادتمندان امام زمان (ع) و امام هشتم (ع) است.

وی ادامه داد: خادمان با اخلاص نماز جمعه توفیق خدمت در با فضیلت ترین آیین عبادی را دارند و کسانی که خادم نماز جمعه هستند خادم عبادت حق هستند که از نظر دنیوی و اخروی دارای اجر و پاداش فراوانی است و من خودم به حال این توفیق بزرگ خادمان نماز جمعه و حرم رضوی غبطه می خورم چرا که شاید بهترین لحظه زندگی یک دلداده اهل بیت (ع) زمانی باشد که در حرم رضوی خدمت می کند آن هم در زمانی که در این حرم شریف، افضل عبادات یعنی نماز جمعه در حال برگزاری است.

امام جمعه مشهد گفت: دیروز جمعه بر اساس آمار بیش از ۷۵ هزار دلداده اهل بیت (ع) و پیرو ولایت در حرم رضوی برای برگزاری نماز جمعه در هوای گرم مرداد ماه تجمع کردند که این رقم نه تنها در کشور بلکه در جهان اسلام بی نظیر است.

آیت الله علم الهدی افزود: ۴۰ سال است در کشور نماز جمعه برگزار می شود و در این مدت در حالی که کشور با انواع توطئه و دسیسه های دشمنان مثل جنگ تحمیلی هشت ساله رو به رو بوده در عین حال در بین کشور های منطقه از بالاترین رشد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هم برخوردار شده و به اقتدار امنیتی و نظامی و دفاعی نیز رسیده که هیچ کدام با اوایل انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: اینها که گفته شد همه دستاورد انقلاب اسلامی است  اما دستاورد اصلی انقلاب اسلامی این است که تا قبل از انقلاب، اسلام در چهار دیواری حسینیه ها و مساجد و تکیه ها زندانی بود و در این محیط ها هم آزاد نبود اما با انقلاب اسلامی، اسلام از زندان آزاد شد و با ظهور خود همه معادلات بین المللی را برهم زد که علت اصلی آن برگزاری ۴۰ سال نماز جمعه است.

امام جمعه مشهد گفت: نماز  جمعه بود که مردم را در صحنه نگه داشت تا در برابر توطئه های دشمنان پایداری کنند و  باعث رشد سیاسی مردم ایران و منطقه شد و این که اسلام توانست قلوب مردم منطقه را جذب کند به برکت نماز جمعه است و بیداری ملتهای مسلمان منطقه و قیام آنها در برابر استکبار جهانی هم به برکت برگزاری ۴۰ سال نماز جمعه در ایران اسلامی است.

علم الهدی افزود: در برخی از روزها و ایام زیارتی، میزان زائران ورودی به مشهد از زائران حج تمتع که حداکثر چهار میلیون نفر است بیشتر می شود و این در حالی است که هم مجلس و هم دولت مشهد را به چشم شهرهایی مثل شیراز و اصفهان می بینند و می گویند این همه شهر زیارتی داریم که یکی هم مشهد است.

وی ادامه داد: از سال گذشته در دولت کارگروه زیارت تشکیل داده اند در حالی که تا کنون به امورات زیارت زائران هم نرسیده اند و باید اعلام کنند که کدام مشکل را چه از نظر تخصیص بودجه و چه از نظر نیرو  حل کرده اند در حالی که سال گذشته مشهد میزبان ۳۲ میلیون زائر داخلی و حدود چهار میلیون زائر خارجی بوده است و پیش بینی می شود امسال این تعداد به ۳۵ میلیون نفر برسد.

امام جمعه مشهد همچنین از اصحاب رسانه برای پوشش مناسب اخبار نماز جمعه قدردانی  و تشکر کرد.

۶۰۷۰/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =