۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 83413068
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح آبرسانی به ۱۵ روستای شادگان آغاز شد

آبادان - ایرنا - طرح آبرسانی به ۱۵ روستای بخش مرکزی و خنافره شهرستان شادگان روز شنبه با حضور معاون عمرانی استاندار خوزستان و مدیر عامل سازمان آب و برق این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا معاون عمرانی استاندار خوزستان روز شنبه در آیین کلنگ زنی احداث تاسیسات آبرسانی گرگر شادگان گفت: با احداث این تاسیسات آبرسانی با ظرفیت روزانه ۱۲ هزار متر مکعب ، آب مورد نیاز  ۱۵ روستای بخش مرکزی ،خنافره و جفار شادگان تامین می شود.

فاضل عبیات اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح ۶ هزار نفر ساکن در مناطق روستایی شهرستان شادگان از آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد و مشکل آبرسانی در تعدادی از روستاهای شادگان برطرف می شود.

وی مدت زمان اجرای این طرح را ۱۰ ماه  با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در راستای اجرای این طرح تاسیسات ایستگاه آبرسانی گرگر بازسازی شده ضمن اینکه مخزن ذخیره آب و سامانه هوا زنی آن نیز نصب می شود.

عبیات با اشاره به مشکل آبرسانی در شادگان گفت: این شهرستان در تولید و توزیع آب با مشکل جدی مواجه است که در سال جاری این مشکلات با اتصال آب غدیر به شبکه آبرسانی شادگان برطرف می شود.

به گزارش ایرنا اهالی ۱۴ روستای بخش خنافره شادگان نیز چند ماهی است با مشکل جدی کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند.

 فرسودگی شبکه آبرسانی و خسارت وارده به زیر ساخت های شبکه آبرسانی در شادگان بر اثر سیل فروردین ماه امسال باعث کمبود و قطع مکرر آب در برخی روستاهای این شهرستان شده و مشکلات عدیده ای را در فصل داغ تابستان برای اهالی این روستاهای محروم موجب شده است.

۷۱۰۴/۶۰۶۸

برچسب‌ها