۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 83413049
۰ نفر
شکارچی قوچ میش اوریال در تربت جام دستگیر شد

مشهد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت جام گفت: با تلاش محیط بانان شکارچی یک راس قوچ میش اوریال در یکی از مناطق حفاظت شده این شهرستان دستگیر شد.

 محمدجواد علی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی گزارشات مردمی و در بازرسی از یک واحد مسکونی در این شهر، اجزای بدن یک راس قوچ میش کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: شکارچی متخلف نیز دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد ضمن آن که در بازرسی از منزل یاد شده سه قطعه پرنده کپک، یک قطعه چکاوک و یک قبضه اسلحه ساچمه زنی به همراه متعلقات نیز به دست آمد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت جام گفت: بر اساس قوانین حفاظت محیط زیست، شکار، حمل، عرضه، فروش و صدور جانوران زنده یا تلف شده و اجزای آنها بدون کسب پروانه و مجوز از سازمان محیط زیست جرم محسوب می شود و حبس و جزای نقدی در پی دارد.

علی پور افزود: قوچ وحشی اوریال از گونه‌های جانوری شاخص تربت‌ جام است که به علت همجواری این منطقه با کشور افغانستان احتمال می‌رود از زیرگونه‌های این کشور باشد.

وی به کمبود نیروی محیط بانی در شهرستان‌های تربت‌جام و صالح‌آباد اشاره کرد و ادامه داد: شش هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع عرصه جنگلی و بیابانی حوزه استحفاظی محیط زیست این دو شهرستان است.

شهرستان تربت جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۷۴۹۴/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =