گروه دانشجویی راهیان شهادت برای محرومیت‌زدایی فراخوان داد

تهران- ایرنا- مدیر گروه جهادی دانشجویی راهیان شهادت گفت: این گروه بنا دارد با ثبت‌نام از دانشجویان در قالب اردوی جهادی به اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشی و عمرانی در مناطق محروم بپردازد.

«مصطفی عظیمی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، با بیان اینکه گروه جهادی راهیان شهادت از داوطلبان برای شرکت در اردوی جهادی تابستان ۹۸ ثبت نام به عمل می آورد، اظهار داشت: ثبت نام از داوطلبان تا هشتم شهریورماه  ادامه دارد و در این دوره به متخصصانی از حوزه‌هایی مثل عمرانی ( بنّا، سنگ کار ، ایزوگام کار، برق کار، آهنگر، سفید کار و لوله کش)، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، مهندسی کشاورزی، مهندسی صنایع، کارآفرینی، اشتغال زایی، فرهنگی و آموزشی نیاز است.

وی با بیان اینکه این اردوی جهادی از ۲۸ مرداد تا ۸ شهریور در شهرستان «دلگان» استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود، تصریح کرد: گروه جهادی دانشجویی راهیان شهادت در سال ۱۳۸۸ در یک فضای دانشجویی شکل گرفت و از همان سال شروع به فعالیت کرد. دانشجویان عضو این گروه از سال های اولیه فعالیت در استان هایی مثل خوزستان، کرمانشاه و استان های دیگر در حوزه های عمرانی و فرهنگی اقدامات خود را شروع کردند.

وی ادامه داد: ما در این گروه بعد از گذر از سال های اولیه فعالیت، به مرور اقدامات خود را گسترش دادیم  و بعد از فارغ التحصیلی، جمع دانشجویی مجمع فارغ التحصیلان شکل گرفت و اینگونه گروه به فعالت های خود ادامه داد. در زمان حاضر هم فعالیت های این گروه جهادی گسترده تر شده و مخاطب اصلی ما دانشجویان و فارغ التحصیلان و نیروهای تخصصی از اقشار مختلف مردم هستند که برای اعزام به مناطق از آن ها جذب نیرو می کنیم.

عظیمی با بیان اینکه نگاه گروه جهادی راهیان شهادت ارائه خدمات به مناطق محروم است، اظهار کرد: وقتی در سطح یک شهرستان ورود پیدا می کنیم  معمولا هشت روستا را زیر پوشش خود قرار می دهیم  و در حوزه های مختلف اقدامات خود را اجرایی می کنیم. جرقه این گروه از دانشگاه آزاد دماوند شکل گرفت امروز حدود ۵۰ عضو ثابت دارد و از دانشگاه های مختلف مثل دانشگاه امیر کبیر در این گروه حضور دارند و حتی اساتید دانشگاه ها هم با ما همکاری می کنند.

وی با بیان اینکه از سال ۸۸ هر سال در تابستان و عید اعزام داریم و در زمان هایی که بلایای طبیعی هم رخ می دهد گروه به مناطق مختلف اعزام می شود، گفت: در زلزله کرمانشاه و سیل پلدختر ما اعزام هایی متعددی داشتیم و به مردم این مناطق خدمت رسانی انجام دادیم. همه بچه های جهادی فی سبیل الله کار می کنند و هیچ دریافتی از این مسئله ندارند و تنها بخاطر خدمت به مردم و برکت این کار در اردوها مشارکت می کنند.

وی در مورد مشکلاتی که در مسیر گروه های جهادی وجود دارد، خاطر نشان کرد: گروه های جهادی وقتی در مناطق محروم حضور پیدا می کنند مسئولان محلی نگاه مثبتی به این گروه ها ندارند چرا که گروه های جهادی را  رقیب خود تلقی می کنند. اما در مقابل استقبال مردم از این گروه ها مهربانانه است. این استقبال باعث می شود که گروه های جهادی شور و اشتیاق پیدا کنند و مهمان نوازی مردم سیستان و بلوچستان مردم را دلگرم می کند.

عظیمی در مورد اقداماتی که گروه جهادی راهیان شهادت امسال در سیستان و بلوچستان قرار است انجام دهد، هم بیان داشت: امسال بحث تکمیل مدرسه حضرت رقیه(س)  که  از یک سال و نیم پیش تاسیس آن شروع شده را در دستور کار داریم تا در مهر ماه تحویل آموزش و پرورش دهیم و دانش آموزان بتوانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: همچنین طرح دیگری با عنوان بهبود سطح معیشت مردم شهرستان دلگان را در برنامه داریم که این هم از نوروز آغاز کرده ایم و در تابستان ادامه می دهیم. در بحث های فرهنگی و آموزشی هم از آنجا که حضور ما همزمان با عیدغدیر است جشن ها و برنامه های ویژه ای را اجرا می کنیم. برگزاری جشن تکلیف و ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی از دیگر برنامه های گروه جهادی راهیان شهادت است.

عظیمی یادآورشد: این گروه جهادی دانشجویی آماده ثبت نام از داوطلبان است و متقاضیان می توانند با تلفن ۰۹۱۲۴۲۳۶۴۳۵ تماس بگیرند./

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha