یک دستگاه بیل مکانیکی متخلف در سنندج توقیف شد

سنندج - ایرنا - یک دستگاه بیل مکانیکی در حین تخریب اراضی ملی در روستای تازه آباد دکتر واصع از توابع شهرستان سنندج توسط نیروهای گشت محیط بانی توقیف شد.

 کارشناس حفاظت پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی سنندج روز شنبه اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی سنندج در اراضی روستای تازه آباد دکتر واصع این دستگاه بیل مکانیکی را که مشغول تخریب اراضی ملی بود،  توقیف کردند.
وریا عارفی افزود: متصرفان که قصد تغییر کاربری اراضی ملی را داشتند، ۱۱ هزار و ۵۳۹ مترمربع از اراضی ملی را تخریب کرده و قصد داشتند آن را به منظور استفاده کشاورزی تصرف کنند.
وی اضافه کرد: بلافاصله بعد از اطلاع از این مساله، نیروهای واحد حفاظت اداره، با حضور در محل اقدام به توقف عملیات کرده و پس از بازدید میدانی و مستندسازی عرصه تخریب شده، ۲ فرد متخلف نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
عارفی گفت: طبق ماده ۴۲ و ۵۵ از قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، تخریب و تصرف اراضی ملی و همچنین قطع و سوزاندن درختان جنگلی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
کارشناس حفاظت پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی سنندج یادآور شد: محاسبه تخلف صورت گرفته بر اساس نُرم جدید مجازات مستند از ماده ۲۸ قانون مجازات اسلامی مصوبه هیات وزیران مصوب، اعمال خواهد شد.
 امسال ۱۳ دستگاه ادوات تخریب منابع طبیعی در سنندج توقیف شده است.

۹۹۳۷/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =