شرایط ایلام برای حضور و تردد زائران اربعین بهینه شده است

ایلام- ایرنا -نماینده حوزه انتخابیه دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط جاده‌ای و رفاهی استان ایلام برای آمد و شد زائران اربعین از مرز بین‌المللی مهران و ایلام بهتر از سال‌های گذشته شده است که باید از کوشش‌های دولت در این بخش قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شادمهر کاظم زده روز شنبه در نشست ستاد اربعین استان اظهار داشت: کتمان تلاش های  اجرایی که منجر به بهبود زیرساخت های ارتباطی استان و مسیر زائران بسوی مرز مهران شده  اجحاف در حق مسئولان دولتی استان است.

وی ادامه داد: میزان توسعه زیرساخت ها و نیز فراهم شدن امکانات خدماتی برای زائران اربعینی ان هم  در سالی که شرایط حکایت از افزایش چشمگیر شمار زائران می کند نشان دهنده  سطح و ارزش تلاش های انجام گرفته است.

وی به راه اندازی مرز چیلات در دهلران به عنوان مرز کمکی مهران برای تردد زوار در سال جاری اشاره کرد و از استاندار ایلام خواست تا از طریق هیات دولت پیگیری لازم را برای تردد زوار از این مرز انجام دهد.

کاظم زاده گفت: در خروجی شهر دهلران به سمت مهران موکبی همه ساله به پذیرایی از زوار می پردازد که امیدواریم با توجه به پیش بینی افزایش جمعیت فعالیت این قبیل موکب ها همچنان تداوم داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به تلاش مجموعه مدیران استان در بحث اربعین امسال تردد زوار از مرز بین المللی مهران به سهولت انجام گیرد.

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری مرکز ایلام با توجه به شرایطی چون برخورداری از امنیت و کوتاهی فاصله تا عتبات

عالیات عراق در 15 سال گذشته کانون اصلی ترددهای مرزی ایران و عراق بوده است.

/

/6034/7177

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =