۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۰
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83412944
۰ نفر
ترامپ برای جلب نظر کره شمالی دست به دامان یک بسکتبالیست شد

تهران- ایرنا- "دونالد ترامپ" که از نتیجه اقدامات سرویس خارجی اش در رابطه دستیابی به توافق با "کیم جونگ اون" مستاصل شده است، دست به دامن دنیای موسیقی و ورزش شد و از "دنیس رادمن"، بسکتبالیست پیشین آمریکا، خواست کاری را که خودش نتوانست در سنگاپور یا هانوی به اتمام برساند، انجام دهد.

به نوشته رسانه های آمریکایی، ترامپ به ارکستر "فیلارمونیک نیویورک" دستور داد تا با سرمشق قرار دادن اجرای سال 2008 در کره شمالی و تسخیر قلب مردم این کشور، دومین اجرای خود را در سالن ارکستر پیونگ یانگ برای مردم کره شمالی ارایه دهند.

ترامپ همچنین به رادمن، بازیکن مشهور سابق لیگ بسکتبال "ان‌ بی‌ ای" آمریکا، دستور داد، همراه با اجرای ارکستر، با اجرای بخش های موزون سخنان "آبراهام لینکن"، موسیقدانان را همراهی کند.

رادمن، که بارها به پیونگ یانگ سفر کرده است، در سفرهای قبلی به کره شمالی با استقبال و فرش قرمز دولت این کشور روبرو شده بود. او در سال ۲۰۱۴ به همراه کیم، رهبر کره شمالی، برگزاری بازی نمادین بسکتبال میان بازیکنان سابق "ان‌ بی‌ ای" و بازیکنان کره شمالی را هماهنگی و سازماندهی کرده بود.

بر اساس این گزارش، مردم کره شمالی عاشق رادمن و  فیلارمونیک هستند و ترامپ انتظار دارد اجرای آنها بن بست خلع سلاح هسته ای را در شبه جزیره کره بشکند.

ترامپ گفت، اگر کسی بتواند این بن بست را بشکند، آن کس دنیس است. فکر می کنم این موسیقی کیم را به وضعیتی قابل مذاکره برمی گرداند.

برنامه ارکستر فیلارمونیک نیویورک در سال 2008 در پیونگ یانگ، با اجرای سرود ملی آمریکا و کره شمالی آغاز شد و به طور مستقیم از تلویزیون این کشور پخش شد. اجرای این گروه قلب مردم کره شمالی را تسخیر کرد.

این بزرگترین حضور آمریکا در کشور کره شمالی از زمان پایان جنگ های منجر به جدایی دو کره در بیش از نیم قرن پیش بود و هدف آن،  کمک به بهبود روابط کشورهای آمریکا و کره شمالی است.

ارکستر فیلارمونیک نیویورک، در سال ‪ ۱۸۴۲‬میلادی تاسیس شد و قدیمی‌ ترین ارکستر سمفونی آمریکاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =