چهار هزار فعالیت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم انجام می‌شود

قم – ایرنا – قائم‌مقام دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم گفت: چهار هزار فعالیت متنوع فرهنگی، آموزشی،‌هنری و تفریحی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در ایام تابستان انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام اسدالله کریمی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالیت گسترده مساجد استان برای پر کردن اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان افزود: راه‌اندازی سامانه بچه‌های مسجد این امکان را فراهم کرده است که امکان دسترسی به فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به‌سادگی توسط والدین قابل ارزیابی باشد.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری در بیش از ۴۰۰ مسجد این استان فعالیت دارد که برخی مسجدها دارای ۲ کانون فرهنگی هنری ویژه بانوان و آقایان هستند.

قائم‌مقام دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم افزود: طرح غنی‌سازی اوقات فراغت مساجد استان اواخر خردادماه امسال هم‌زمان با سراسر کشور آغازشده که در این طرح برنامه‌های متنوعی برای پر کردن اوقات فراغت کودکان،‌ نوجوانان و جوانان در تعطیلات تابستان برنامه‌ریزی‌شده است.

کریمی بابیان اینکه بسیاری از خانواده ه از فعالیت‌های گسترده مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری فعال در این مساجد بی‌اطلاع هستند، ‌ادامه داد: رویکرد دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم در ایام تابستان، تمرکز به موضوع‌های تفریحی و فرهنگی به‌جای توجه به مسائل آموزشی است.

وی اضافه کرد: کانون‌هایی که برنامه بیشتری اجرا کنند،‌ موردحمایت بیشتری قرار گیرند به همین دلیل شاهد رشد کمی و کیفی برنامه‌های این کانون‌ها در سال‌های اخیر هستیم.

۲۴ هزار و ۹۴۷ کانون فرهنگی هنری در سامانه بچه‌های مسجد در سراسر کشور ثبت‌شده است که در ۹۹ هزار و ۳۷۹ فعالیت این کانون هابیش از ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار تن فعالیت می‌کنند.

۷۴۰۴ / ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =