۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83412819
۰ نفر
توافق مهاجرتی آمریکا و گواتمالا امضا شد

تهران - ایرنا - شبکه خبری «ای بی سی» امروز(شنبه) خبر داد که پس از تهدیدهای «دونالد ترامپ»، آمریکا و گواتمالا بر سر مدیریت و اسکان پناهجویان مرزهای جنوبی به توافق رسیدند.

به گزارش این شبکه آمریکایی از واشنگتن، بر اساس این توافق که به عنوان "کشور امن ثالث" نیز شناخته شده و رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته(جمعه) و در حضور «کوین مک آلینان» (Kevin McAleenan) وزیر امنیت داخلی و «انریکه دگنهارت» (Enrique Degenhart) وزیر کشور گواتمالا امضای آن را اعلام کرد، گواتمالا میزبان پناهجویانی خواهد بود که آمریکا آنان را فاقد صلاحیت ورود به خاک این کشور و اخذ پناهندگی می داند.

این توافق جنجالی که منتقدان آن را غیر قانونی و غیر اخلاقی می دانند، برای نهایی شدن باید به تایید نهادهای قانونگذاری دو کشور برسد.

دونالد ترامپ پیشتر و بطور علنی همتای گواتمالایی خود را برای امضای این توافق تحت فشار قرار داده و تهدید کرده بود که در غیر این صورت، واردات کالاهای آن کشور به آمریکا با ممنوعیت یا افزایش تعرفه های گمرکی مواجه خواهد شد.

گروه های حقوق بشری معتقدند که چنین توافقی با توجه به خشونت های گروه های تبهکار، نرخ خطرناک جرم و جنایت و فقدان نظام بسامان پناهندگی در گواتمالا، به زیان پناهجویان خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =