۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83412810
۰ نفر

برچسب‌ها

غرق شدگی ۶۳ نفر در گیلان

 رشت- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از غرق شدگی ۶۳ نفر در آب‌های استان از ابتدای امسال تا پایان تیر خبر داد و گفت: غرق شدگی این افراد در دریا، رودخانه ها، کانال، سد و استخر بوده است.

رضا اسلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۶ نفر از این افراد در دریا  و ۳۷ نفر در رودخانه‌ها، کانال ها، سد و استخر غرق شده اند.

وی اضافه کرد: از تعداد ۶۳ غرق شده در استان از ابتدای امسال تا پایان تیر؛ ۹ نفر زن و ۵۴ نفر مرد بوده اند و مسن ترین غرق شده مردی ۸۹ ساله و کم سن ترین غرق شده در استان پسری هشت ساله بود ه است.

او تصریح کرد: از  ابتدای امسال تا کنون بیشترین غرق شدگی مربوط به تیر بوده که تقریبا نیمی از غرق شدگان در این ماه غرق شده اند.

اسلامی با اشاره به پر آب بودن رودخانه های استان به دلیل بارش‌های مناسب امسال بر ضرورت پرهیز از شنا در خارج از طرح‌های سالم سازی تاکید و  بیان کرد:  شهروندان و گردشگران به هشدارهای مسئولان مربوطه از جمله هواشناسی، مدیریت بحران و ناجیان غریق توجه کنند؛ چرا که همه هشدارها برای حفظ و سلامت شهروندان و ماندگاری خاطراتی خوش از دریا است.

گیلان حدود ۳۰۰ کیلومتر از چابکسر در شرق و آستارا در غرب در ۹ شهرستان از ۱۶ شهرستان استان با دریای خزر نوار ساحلی دارد.

این استان همچنین دارای ۵۴ رشته اصلی رودخانه است که همین آمار نشان می دهد که هیچ مسئولی قادر به فراهم کردن حضور ناجیان غریق در این گستره نیست؛ از این رو  بهترین کار خود ایمنی شهروندان با پرهیز از شنا کردن در خارج از طرح های سالم سازی دریا، رودخانه ها، کانال‌ها  و آب سدها است.

۷۲۹۶ /۶۰۳۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =