۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 1690
کد خبر: 83412801
۰ نفر

برچسب‌ها

واگذاری ۳۲ قطعه زمین در شهرک گلخانه ای نودهک تاکستان

قزوین - ایرنا - تاکنون ۳۲ قطعه زمین یک تا یک و نیم هکتاری به سرمایه گذاران در شهرک گلخانه ای نودهک تاکستان واگذار شده است.


محمدرضا حسینی مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: در مجموع ۵۱ قطعه از فاز نخست شهرک گلخانه ای نودهک تاکستان برای واگذاری به سرمایه گذاران فراخوان شده بود که از این میزان تاکنون ۳۲ قطعه واگذار و در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شده است.

وی اظهار داشت: در ماه جاری عملیات اجرایی ساخت نخستین گلخانه در این شهرک آغاز و کلنگ آن به زمین خواهد خورد.

این مسئول گفت: شهرک گلخانه ای نودهک از مصوبات سفر رئیس جمهوری به قزوین به شمار می رود که فاز نخست آن در ۷۱ هکتار طراحی و در حال آماده سازی است.

حسینی با اشاره به تلاش این شرکت برای تامین زیرساخت های لازم در شهرک گلخانه ای نودهک، گفت: عملیات برق رسانی به این شهرک در حال انجام است و در ماه گذشته نیز قراردادی برای انتقال گاز به این شرکت با شرکت گاز استان منعقد شد.

حسینی با بیان اینکه توسعه شهرک های گلخانه ای در نقاط مستعد استان قزوین را در دستور کار داریم، اظهار داشت: در همین راستا ماه گذشته مجوز ایجاد یک شهرک گلخانه ای پنج هکتاری توسط بخش خصوصی در شهرستان آبیک صادر شد.

براساس اخرین امار ارایه شده، در استان قزوین ۱۰ هکتار گلخانه هیدروپونیک و ۳۹ هکتار گلخانه به روش خاکی وجود دارد. 

هم اکنون در استان قزوین ۱۰۴ واحد گلخانه ای وجود دارد که تا سال گذشته ۶۳ واحد آنها فعال و ۴۱ واحد آنها نیز غیرفعال بوده است. 

در حال حاضر عمده تولید واحد گلخانه ای مربوط به محصولاتی چون خیار،گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، انواع سبزیجات و سیفی جات است. 

۳۰۱۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط