المپیادهای مدرسه ای با هدف توسعه ورزش دانش آموزی انجام می شود

کرج - ایرنا - المپیادهای درون مدرسه ای با هدف توسعه ورزش دانش آموزی انجام می شود تا دانش آموزان نخبه ورزشی در استان ها شناسایی شوند.

فعالیت ورزشی در عرصه آموزشی کشور در بعد تربیتی است و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ساعت تربیت بدنی و سلامت برای دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی در نظر گرفته شده است.
در حال حاضر طرح حیاط پویا در تمامی مدارس کشور در حال اجرا است و برنامه  وزارت آموزش و پرورش توسعه این طرح حیات پویا به مدارس است.
رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهار داشت: در المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ ، چهار میلیون و  ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲ بخش پسران و دختران مشارکت کردند.
حسین بابویی خاطرنشان کرد: مرحله نهایی مسابقات ورزش قهرمانی کشور با شرکت ۴ هزار و ۷۵۸ دانش آموز در ۵ استان کشور در حال اجراست.
 این مسابقات از اول مهر هرسال در مدارس آغاز و مرحله نهایی مسابقات در تابستان برگزار می‌شود.
 مرحله نهایی این مسابقات نیز در استان های سمنان، اصفهان، گیلان، چهارمحال بختیاری و اردبیل از اول تا پایان مردادماه ۹۸ برگزار می شود.
بابویی اضافه کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در مراحل مقدماتی ، منطقه ای ، استانی و کشوری با هدف ترویج فرهنگ ورزش و سلامت و شناسایی دانش آموزان با استعداد و قهرمان پروری برگزار می شود.
رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور ادامه داد: در مسابقات ورزشی تابستان امسال ۱۰ هزار دانش‌آموز و عوامل فنی و اجرایی حضور دارند.
وی یادآورشد: ۷۲۱ دانش‌آموز نیز در رشته‌های مختلف به‌ عنوان استعدادهای برتر ورزش دانش‌آموزی و ورزش پایه شناسایی و به فدراسیون‌ها معرفی شدند.
بابویی افزود: این دانش آموزان از نخبگان ورزش کشور هستند و در سال‌های آینده شاهد رشد و موفقیت این دانش آموزان در سطح جهانی خواهیم بود.
در این دوره از مسابقات دانش آموزان در رشته‌های تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، دوومیدانی، شنا، ژیمناستیک، فوتسال، والیبال و هندبال رقابت می کنند.

۱۴ میلیون دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می کنند.

۲۸۱۹/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =