۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 2504
کد خبر: 83412535
۰ نفر

برچسب‌ها

تاج: اعتراض به داوری محرومیت آنی در پی خواهد داشت

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه داور پر اشتباه باید کنار گذاشته شود، تصریح کرد: اعتراض به داوری محرومیت آنی برای بازیکن، مربی یا هواداران در پی خواهد داشت.

«مهدی تاج» روز شنبه در کلاس پیش فصل آغاز لیگ برتر در جمع داوران افزود: داوران و کمک داوران بخش مهمی در فوتبال کشور هستند. در روزهای گذشته از سوی «هدایت الله ممبینی» رییس کمیته داوران فدراسیون، صاحب یک کرسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا شدیم که می‌تواند نوید بخش روزهای خوب برای داوری فوتبال باشد، چرا که حضور در هسته قدرت، یعنی اینکه در همه تصمیم ها شریک هستید.

وی در خصوص زمان آغاز لیگ برتر نیز اظهار داشت: خودمان هم هنوز زمان دقیق آغاز لیگ را نمی دانیم. البته شرط هایی همچون وضعیت داوران و راه اندازی سیستم فروش بلیت الکترونیکی را در نظر گرفته ایم که چنانچه این شرایط مهیا شود، لیگ نیز آغاز می شود.
تاج ادامه داد: هم اکنون در اتوبوس ها و سینماها شرایط خرید بلیت الکترونیکی فراهم شده، پس مهیا کردن چنین کاری برای فوتبال نیز نمی تواند کار سختی باشد. مشکل دیگر برخی هواداران ناآرام هستند که با نصب دوربین باید تماشاگران خاطی شناسایی و از ادامه خرابکاری آنها جلوگیری شود. همچنین شماره گذاری صندلی ها هم شرط ساده ای است که اجرایی شدن آن کاری ندارد.
وی گفت: اگر مسوولان تیم های لیگ برتری این شرایط را در باشگاههای اختصاصی خود فراهم کردند به سازمان لیگ اعلام کنند. باشگاه‌هایی هم که نتوانستند باید در شهر دیگری به عنوان میزبان بازی های خود را برگزار کنند. این موارد الزاماتی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا،  فیفا و شورای تامین ایران تعیین کرده اند و انجام آن سخت نیست.
رئیس فدراسون فوتبال گفت:  همه مدیران کل و استانداری‌ها در جریان این شرایط و پیشرفت ورزشگاه‌های خود هستند و اگر شرایط مهیا شود لیگ را آغاز می کنیم.

وی همچنین در خصوص موضع گیری افراد و نهادها علیه داوران، گفت: وظیفه فدراسیون حمایت از داوری است. البته داور پر اشتباه باید کنار گذاشته شود و به لیگ پایین تر برود یا آموزش ببیند. اما اعتراض به داوری محرومیت آنی دارد. یعنی هر اعتراضی به داور سبب می شود بازیکن، مربی یا هواداران محروم شود. نمونه آن سرمربی سابق تیم ملی بود که با پرتاب بطری او در جریان مسابقه سبب شد فدراسیون هزینه و جریمه زیادی پرداخت کند.

تاج در مورد وضعیت حامیان مالی داوران هم اظهار داشت: موسسه نفت پارس قراردادی با فدراسیون فوتبال به عنوان حامی مالی داوران بسته است.
رییس فدراسیون فوتبال همچنین گفت: در آستانه آغاز رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هستیم و در این شرایط وضعیت داوری باید در سطح ایده آل قرار داشته باشد.
وی با اشاره به سیستم کمک داور ویدئویی افزود:‌ نباید در مورد سیستم کمک داور ویدئویی اظهارنظر متفاوت صورت گیرد و مردم را سردرگم کنیم. به  عبارتی در مجموعه فدراسیون، ناظران و مسوولان همه باید یک نظر بدهیم. البته با شروع لیگ نمی‌توانیم از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده کنیم.
تاج همچنین گفت: امیدوارم اساسنامه فدراسیون فوتبال امروز در هیات دولت تصویب شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =