۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۲
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83412504
۰ نفر
یکی از مجروحان فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسید

تهران - ایرنا - وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک جوان فلسطینی که در شصت و هفتمین راهپیمایی بزرگ بازگشت در دیروز (جمعه) در نوار مرزی غزه با سرزمین اشغالی زخمی شده بود، به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، وزارت بهداشت فلسطین مستقر در باریکه غزه امروز (شنبه) اعلام کرد که "احمد محمد عبدالله القرا" 23 ساله که دیروز در راهپیمایی بازگشت به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شده بود، در اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

این جوان فلسطینی در جریان راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت و شکستن محاصره غزه در اثر اصابت گلوله نظامیان صهیونیست به ناحیه شکم در شرق «خان یونس» در نوار غزه زخمی شده بود.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه جمعه شب گزارش داد که در شصت و هفتمین هفته از برگزاری تظاهرات بازگشت در مرز این باریکه و سرزمین های اشغالی، ۵۶ فلسطینی  از جمله 38 نفر به ضرب گلوله صهیونیست ها زخمی شدند.

طبق این گزارش در میان زخمی ها 22 کودک و 3 زن وجود دارند.

وزات بهداشت فلسطین همچنین گزارش داد که نظامیان رژیم صهیونیستی به یک خودروی امداد رسان در مرز غزه نیز حمله کرده اند.

راهپیمای این هفته در مرز نوار غزه به "جمعه آوارگان فلسطینی در لبنان" در حمایت از پناهجویان فلسطینی در لبنان و اعتراض به سیاست های دولت این کشور در قبال اشتغال کارگران فلسطینی در لبنان نامگذاری شده بود.

تطاهرات کنندگان تاکید کردند، حضور فلسطینی ها در لبنان موقتی است و ملت فلسطین بر حق بازگشت به سرزمینهای خود تاکید دارند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه ۳۰ مارس ۲۰۱۸ راهپیمایی مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند. آن‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر بند ۱۱ قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خو د تاکید کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha