۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83411932
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات کشور با هم افزایی بین مردم و مسوولان رفع می شود

اصفهان- ایرنا- امام جمعه تیران و کرون مشکلات کشور را با هم افزایی بین مردم و مسوولان قابل رفع دانست و گفت: مردم به مسئولان در رفع مشکلات کمک و از رفتارهای انزواگرانه و تفرقه افکنی خوداری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته تیران افزود: مشکلات و چالش های کشور با وحدت و هم افزایی بین مردم و مسئولان قابل رفع است و باید برای بهبود شرایط همکاری و تعامل برقرار شود.

وی بیان کرد: بخش زیادی از این مشکلات امروز به دلیل سو مدیریت ها و نبود دور اندیشی در گذشته پدیدار شده و نباید مسئولان امروز مواخذه شوند بلکه باید همه با توان افزایی و تلاش و فعالیت جهادی برای رفع آن ها فعالیت کنند.

امام جمعه تیران و کرون با اشاره به تصادف هفته گذشته و کشته و مجروح شدن تعدادی از اهالی روستایی در جاده داران به تیران، تصریح کرد: مسدود کردن  جاده توسط مردم واختلال در رفت و آمد کار صحیحی نبود و باید مردم این مطالبات را از راه های قانونی دنبال کنند.

وی ادامه داد: مسئولان باید چاره اندیشی جدی نسبت به رفع چنین مشکلات شهرستان داشته باشند و در احداث زیرگذرها در این منطقه که مصوبه ملی دارد اقدام و مانع از خسارت به مردم و جانباختن افراد روستایی بشوند.

حجت الاسلام رشیدیان به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور اشاره کرد و گفت: نماز عبادی و سیاسی جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور از برکات انقلاب اسلامی است که موجب ترویج ارزش های اسلامی و انقلابی، وحدت بین مردم و نمایش انسجام عمومی مسلمانان است.

وی اضافه کرد: حضور در نماز جمعه برکات زیادی را برای افراد و جامعه دارد و در روایت های مختلف ترک این فریضه نکوهش و بر شرکت در این مراسم دینی مورد توجه و ارزش گذاری قرار گرفته که باید خانواده ها و مربیان و معلمان نسل های جوان و نوجوان را به حضور در اجتماعات دینی ترغیب و تشویق کنند.

وی حضور در نماز جمعه و جماعات را مایه مصونیت از مشکلات اجتماعی بیان کرد و گفت: تقویت باورهای دینی بر پیشگیری از آسیب های اجتماعی اثر می گذارد و باید این امر مهم تقویت و ترویج پیدا کند.

۷۱۳۱/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =