۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۵:۰۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83411582
۰ نفر
مشتزن عراقی نماینده رژیم صهیونیستی را تحریم کرد

تهران- ایرنا- مشتزن عراقی روز پنجشنبه در مسابقات بین المللی بوکس تایلندی موسوم به "موای تای" در دفاع از ملت مظلوم فلسطین، حریفی از رژیم صهیونیستی را تحریم و از رویارویی با وی خودداری کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، "علی الکنانی" به دنبال این اقدام مورد تحسین نایب اول رئیس مجلس عراق قرار گرفت.

"حسن الکعبی" نایب اول رئیس پارلمان عراق در اطلاعیه ای نوشت: الکنانی در واقع موضع رسمی دولت عراق که مخالف هرگونه عادی سازی روابط با رژیم جنایتکار و غاصب صهیونیستی است را بیان کرد.

الکعبی افزود: رئیس هیأت اعزامی، مربی و بازیکنان عراق، پس از رسیدن الکنانی به مرحله نیمه نهایی تصمیم خود را برای به میدان نرفتن وی گرفته بودند.

نایب اول رئیس پارلمان عراق افزود: از هیأت ورزشی عراقی و بازیکن قهرمان به عنوان ورزشکار پیروز استقبال خواهیم کرد؛ چرا که حاضر نشدن در برابر نماینده رژیم صهیونیستی، مساوی با کسب مدال طلای مسابقات است.

وی افزود: این اقدام الکنانی در واقع او را به قهرمانی در دیدگان مردم عراق و فلسطینی ها تبدیل کرده است.

عراق هیچ گونه رابطه سیاسی با رژیم نامشروع اسرائیل ندارد و به خاطر اشغال کشور فلسطین، آن را دشمن خود می داند.

با وجود تلاش برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، دولت و مردم عراق همچنان هرگونه تعامل با اشغالگران صهیونیست را رد می کنند.

حاضر نشدن وزرشکار عراقی در برابر حریفی از رژیم صهیونیستی در حالی صورت می گیرد که "فرید یاسین" سفیر عراق در واشنگتن ۱۵ تیرماه درباره عادی سازی روابط بغداد و تل آویو گفته بود: علل و دلایل واقعی وجود دارد که ممکن است منجر به برقراری روابط عراق و اسرائیل شود؛ اظهاراتی که با واکنش تند مقامات و مردم عراق رو به رو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =