احداث راه ارتباطی کلاچای به قزوین با موافقت سازمان محیط زیست سرعت می‌گیرد

رشت- ایرنا-  معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عملیات اجرایی احداث راه ارتباطی کلاچای – رحیم آباد – قزوین با موافقت سازمان حفاظت محیط زیست سرعت می‌گیرد.

 به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه  در بازدید از پروژه در درست ساخت جاده کلاچای – رحیم آباد – قزوین با حضور  زارع سرپرست استانداری گیلان ،  زاهدی استاندار قزوین و جمعی از مدیران سازمان حفاظت محیط‌زیست در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: در قطعاتی از جاده کلاچای – رحیم آباد – قزوین مسیر در دست ساخت هم در قزوین و هم گیلان با محدودیت های زیست محیطی مواجه هستیم و از آنجا که برای دولت موضوع جلوگیری از تخریب محیط زیست در مسیر پیشرفت و توسعه مهم است این مسئله را مورد بررسی قرار می دهیم تا ضمن رفع این موارد به احداث این طرح سرعت ببخشیم.

وی با بیان این که در حال حاضر تنها یک مسیر ارتباطی بین قزوین و گیلان وجود دارد که از ترافیک بالایی در زمان تعطیلات برخوردار است افزود: مسیر در دست ساخت پس از بهره برداری می تواند از ترافیک مسیر فعلی در حال بهره برداری بکاهد و موجب رفاه بیشتر مسافران و مردم استان های قزوین، گیلان و مازندران شود.

نوبخت  خاطرنشان کرد: با هماهنگی رییس سازمان حفاظت محیط زیست و بازدید مسئولان این سازمان از این جاده، تایید شد که این جاده مشکل زیست محیطی خاصی ندارد و قرار شد برخی قطعات آن اصلاح و بازسازی انجام شود و حداکثر تا ۲ماه آینده سازمان حفاظت محیط زیست همه نظرات زیست محیطی خود را اعلام کند.

 وی اظهار امیدواری کرد  احداث جاده محدوده گیلان  که  نیاز به مجوز خاصی برای تعریض جاده موجود ندارد با تزریق اعتبارات مناسب با سرعت اجرایی شود .

 محمدباقر نوبخت در خصوص روند ساخت سد پلرود نیز گفت: با توجه به سابقه این سد اگر مسئولان و پیمانکار ساخت این سد تعهد دهند که تا سال آینده آن را آماده بهره برداری کنند؛ دولت خودش را موظف می داند با توجه به اولویت  این پروژه برای آن اعتبار لازم در سال جاری تخصیص دهد تا در سال آینده شاهد بهره برداری از این سد باشیم.

 جاده قزوین- رحیم آباد- کلاچای به طول ۱۷۰کیلومتر بعد از منطقه الموت با ساخت چندین تونل بزرگ و پل‌های متعدد، وارد استان گیلان شده و با عبور از کنارگذر به طول ۷۰ کیلومتر در محدوده گیلان به شهر کلاچای می‌رسد.

رحیم آباد از توابع شهرستان رودسر در شرق مرکز گیلان است.

۷۲۹۶/6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =