تهران و داکار بر گسترش روابط دو جانبه در تمامی حوزه ها تاکید کردند

تهران- ایرنا- در دیدار وزیر امور خارجه ایران و رئیس جمهوری سنگال، طرفین بر عزم دولت های خود برای گسترش روابط دو جانبه در تمامی حوزه ها تاکید کردند.⁩

به گزارش پنجشنبه شب وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف در ادامه دیدارهای خود با مقام های ارشد سنگال، ساعتی پیش با ماکی سال رئیس جمهوری سنگال دیدار و درخصوص مهمترین مسائل روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

در این این دیدار طرفین بر عزم دولتهای خود برای گسترش روابط دو جانبه در تمامی حوزه ها تاکید کردند.⁩

وزیر خارجه ایران همچنین در توئیتی درخصوص سفر خود به سنگال نوشت: پس از حضور در سازمان ملل و قاره آمریکا، در چهارمین مقصد سفر در داکار در سنگال، با رئیس‌جمهوری ماکی سال، وزیر امور خارجه و رئیس پارلمان مذاکرات مهمی درباره روابط دوجانبه انجام شد و بر ارزش زیادی که ما برای روابط با آفریقا قائلیم، تاکید کردم."
ظریف که برای سفری یک روزه در سنگال بسر می برد همچنین با مصطفی نیاس رئیس مجلس ملی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

توسعه و تعمیق روابط دو جانبه به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری، همکاری های پارلمانی و ارتباطات مردمی، تبادل نظر درخصوص مسائل منطقه ای و بین المللی و نیز لزوم همبستگی جهان اسلام از مهمترین محورهای گفت وگو در این دیدار بود.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای دیدار و گفت وگو با رئیس جمهوری، رئیس مجلس و وزیر امور خارجه سنگال بامداد امروز پنجشنبه وارد داکار پایتخت این کشور شد.

ظریف بیست و دوم تیرماه به منظور شرکت در نشست سالیانه مقام های عالی رتبه شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد عازم نیویورک شد. وی در جریان این سفر با وجود محدودیت های که دولت آمریکا برای وی ایجاد کرده بود توانست با رسانه هایی چون بی بی سی، سی ام بی سی، سی ان ان، بلومبرگ و پی بی اس گفت و گو کند.
وی علاوه بر سخنرانی در شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل دیدار و در خصوص ایجاد محدودیت آمریکا برای کارکنان نمایندگی ایران نزد سازمان ملل، تنش در منطقه، توقیف غیرقانونی کشتی حامل نفت ایران توسط انگلیس و کاهش تعهدات برجامی با وی دیدار و گفت وگو کرد.
ظریف در ادامه تور دیپلماتیک خود راهی کاراکاس پایتخت ونزوئلا شد و در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد سخنرانی کرد. وی در جریان این سفر با مقام های این کشور چون دلسی رودریگرز معاون اول رئیس جمهوری و نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا دیدار کرد.
وی در ادامه راهی نیکاراگوئه شد و با «دانیل اورتگا» رئیس جمهوری و «گوستاوو پورراس کورتس» رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
ظریف همچنین صبح سه شنبه به وقت محلی راهی بولیوی شد و با «اوو مورالس» رئیس جمهوری و «دیگو پری روریگز» وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =