استاندار اصفهان: نوآوری در درآمدهای شهرداری ها ضروری است

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: نوآوری در درآمدها برای شهرداری ها ضروری است و دیگر نباید فقط به فروش تراکم یا بودجه های دولتی تکیه داشت.

عباس رضایی عصر روز پنجشنبه در همایش شهرداران و دهیاران استان اصفهان در تالار نگین سپاهان شهر اصفهان افزود: امروز مدل های سنتی برای مدیریت جوابگو نیست بلکه باید فکر، ایده و مدیریت جدید و نگاه آمایشی داشت و دیگر نمی توان گفت شهرداری موفق است که طول تراکم بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه نیازمند تحول اداری، کاهش بوروکراسی، الکترونیکی کردن فرایندها و شفاف سازی هستیم، اظهار داشت: اکنون باید به فناوری های برتر، استارتاپ ها، بنگاه های اقتصادی و کریدورهای علم و فناوری توجه کرد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه ما شکایت هایی درباره فساد اداری به ویژه در برخی شهرداری ها داریم، تاکید کرد: شهرداری موفق نیست که فقط خیابان بسازد بلکه رضایتمندی مردم مهم است.

وی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی که مقرر است دوم اسفند امسال برگزار شود، خاطرنشان کرد: از شهرداران وبخشداران می خواهم که هر گرایشی که دارند آن را در کار اجرایی دخالت ندهند و اگر ذره ای خطا مشاهده کردم همان روز با آن برخورد خواهم کرد.

رضایی با تاکید بر اینکه ما حق نداریم گرایش های سیاسی خود را در اجرا دخالت دهیم، اضافه کرد: تدابیر رهبر معظم انقلاب و سیاست های کلی نظام و دولت تدبیر و امید ، اصل قضیه است و اگر کسی نمی خواهد مطابق سیاست های دولت عمل کند، دست او را می فشاریم اما جای وی در اجرا نیست.

وی با بیان اینکه این یک تعهد شرعی، وجدانی و اخلاقی است، ادامه داد: ما باید وفاق و همدلی را بین مردم ایجاد و حق نداریم دیدگاه های سیاسی خود را در اجرا وارد کنیم.

استاندار اصفهان با انتقاد از چهره نامناسب ورودی های برخی شهرها و روستاها به دلیل تخلیه نخاله های ساختمانی، تصریح کرد: لازم است ظرفیت های گردشگری در شهرها و روستاهای استان شناسایی شود.

وی از شهرداران خواست تا دولت الکترونیک را جدی بگیرند  و خواهان توجه بیشتر به ساده زیستی شد و گفت: کار در شرایط فعلی و با وجود تحریم های ناجوانمردانه دشوار است زیرا امروز با جنگ اقتصادی سختی مواجه هستیم اما با عزت و اقتدار مقابل آن و استکبار جهانی ایستاده ایم.

رضایی افزود: با پیگیری های انجام شده بسیاری از طرح هایی که حتی 15 سال به طول انجامیده در حال عملی شدن است و مردم نتایج آنها را می بینند.

استان اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارای 108 شهر، یکهزار و 405 روستا، 108 شورای اسلامی شهر، 912 شورای اسلامی روستایی و عشایری و 852 دهیاری است.

3011/6026/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =