نشست هم‌اندیشی جامعه روحانیت با تشکل‌های انقلابی برگزار شد

تهران- ایرنا- ششمین نشست هم اندیشی جامعه روحانیت با احزاب و تشکل های ارزشی و انقلابی در محل دفتر مرکزی جامعه روحانیت مبارز کشور برگزار شد.

نشست های هم اندیشی و همفکری جامعه روحانیت با احزاب که از چند ماه پیش و به درخواست احزاب و تشکلهای انقلابی و ولایی آغاز شده، برای رسیدن به وفاق حداکثری، کمی و کیفی پیش از ظهر پنجشنبه ادامه یافت.
به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز،در ابتدای این نشست، آیت الله محسن مجتهد شبستری عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ، با تاکید بر اهمیت وحدت کلمه و فشردگی صفوف و وفاق در میان نیروهای انقلاب، گفت: دشمنان همواره در تلاش بوده اند تا مردم و امت را از حول نقطه مرکزی انقلاب یعنی ولایت فقیه متفرق سازند بنابراین ضرورت وحدت و وفاق حول کانون مرکزی نظام اسلامی بیش از هر زمان‌ دیگری احساس می شود.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت افزود: انتظار داریم نیروهای انقلابی و ارزشی زمینه امید بخشی به جامعه را دنبال کنند و در عرصه رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی ورودی هوشمندانه داشته باشند و از حرکتهای تفرقه افکن و گریز از مرکز تبری جویند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت و مسئول کمیته تشکیلات جامعه روحانیت با مروری بر مصوبات جلسات گذشته مبنی بر تشکیل کمیته دعوت برای فراخوان و دعوت حداکثری از همه گروهها و تشکلهای انقلابی و ولایی، خاطرنشان کرد: تلاش جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات پیش رو انسجام بخشی، هماهنگی و هم افزایی حداکثری ظرفیت جریان انقلابی و ارزشی است؛ البته در کنار این موضوع، تمرکز ما بر قوام بخشی به ساختار جدید و تقویت تشکیلات جامعه روحانیت است. 
وی ادامه داد: ما برای حضور همه اضلاع و مجموعه های جریان ارزشی و انقلابی دغدغه خاطر داریم و برگزاری نشست های هم اندیشی و زمینه سازی برای دستیابی به وفاق و وحدت حداکثری در همین راستاست و در صورتی که اقدامات گروههای مختلف جریان ارزشی به وفاق و وحدت بینجامد از حمایت جامعه روحانیت برخوردار خواهد بود.
در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه امیدواریم گفت وگوها میان نیروها و تشکلهای ولایی و ارزشی موجب خیر و مصلحت جمعی باشد افزود: ما در جامعه روحانیت به دنبال قاعده مند کردن فعالیتها و ائتلاف جریان ارزشی هستیم و این نشست ها را مدار همگرایی نیروهای انقلابی می دانیم.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت افزود: تلاش ما برای پی ریزی یک روند معتبر برای تحقق وفاق حداکثری است و می خواهیم ساختار و فعالیت جریان ارزشی و ولایی در انتخابات مجلس قاعده مند و هدفمند باشد. 
در پایان نشست، حاضران و مدعوین و دبیران احزاب و تشکلهای ولایی به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص چگونگی مشارکت در انتخابات مجلس، راهکارهای هم افزایی و همگرایی نیروهای ارزشی، تحلیل شرایط داخلی و بین المللی، ایجاد ساختار منطقی فراگیر و محوریت جامعه روحانیت، ضرورتهای حضور حداکثری و برنامه ریزی دقیق با هدایت و راهبری روحانیت تاکید کردند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha