حضور در انتخابات امسال مجلس دوچندان اهمیت دارد

ارومیه – ایرنا – رییس ستاد انتخابات کشور گفت: با توجه به شرایط موجود، اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات اسفند امسال بسیار زیاد و نسبت به انتخابات گذشته دو چندان است.

جمال عرف روز پنج‌شنبه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه که با حضور نماینده عالی دولت در این استان برگزار شد، افزود: برای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات امسال برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و پس از تشکیل ستاد انتخابات در ۱۰ اردیبهشت گذشته، نشست‌هایی نیز با حضور استانداران، فرمانداران و مسوولان مرتبط برگزار شده است.

وی اضافه کرد: طبق برآوردها امسال مشارکت خوبی را در انتخابات مجلس شاهد خواهیم بود که در این راستا، همراهی همه نهادها برای ترغیب مردم برای حضور بیشتر بسیار مهم و موثر است.

او بیان کرد: در کنار مشارکت، ایجاد زمینه برای رقابت همه گرایش‌ها و افراد درون خانواده انقلاب نیز در دستور کار قرار دارد و سعی می‌کنیم که این فضا را به بهترین شکل ممکن ایجاد کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین با اشاره به اینکه حفظ امنیت و سلامت انتخابات یکی از مهمترین وظایف این وزارتخانه به شمار می‌رود، ادامه داد: اقدام در راستای نص قانون مهمترین عامل در ایجاد سلامت انتخابات است که در این راستا همه توان خود را به کار می‌گیریم.

«عرف» یکی دیگر از بخش‌های تحت مدیریت معاونت سیاسی وزارت کشور را مدیریت حوزه احزاب عنوان کرد و گفت: اکنون ۱۱۵ حزب در کشور وجود دارد که می‌توانند فعالیت سیاسی انجام دهند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی نیز در این نشست با تاکید بر اتفاق نظر دست‌اندرکاران انتخابات و نقش آن در ایجاد وحدت در بین مردم بیان کرد: رسانه‌ها نیز باید در تقویت این حس نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اضافه کرد: اکنون صمیمیت و وحدت بسیار خوبی در آذربایجان‌غربی حاکم است و مشکلی در این خصوص نداریم که امیدواریم این روند تا زمان انتخابات نیز ادامه یابد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ۹۸ در کشور برگزار می‌شود و ۲۹۰ نماینده از سوی مردم در این انتخابات برگزیده خواهند شد.

۲۰۹۳/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =