احداث 36 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی نقده آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره بهزیستی نقده گفت: عملیات احداث 36 واحد مسکونی برای مددجویان و افراد دارای معلولیت تحت پوشش این اداره با همکاری قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه شهدای آذربایجان غربی در این شهرستان آغاز شد.

محمدرضا تبریزی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی احداث این واحدهای مسکونی که با حضور سردار «حبیب شهسواری» فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی و «روح الله حضرت پور» نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدهای مسکونی در اختیار زنان سرپرست خانوار، افراد دارای معلولیت سرپرست خانوار، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه روزی بهزیستی، بهبود یافتگان نیازمند و خانواده‌های دارای تک معلول واجد شرایط قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: هر یک از مددجویان برای ساخت این مساکن، وام ۴۰۰ میلیون ریالی با بهره چهار درصد دریافت می‌کنند که در این راستا نیز وام بلاعوض ۱۵۰ میلیون ریالی نیز برای مددجویان این شهرستان در نظر گرفته شده است که نیمی از آن را قرارگاه سپاه پاسداران آذربایجان غربی پرداخت می‌کند.

وی اضافه کرد: این واحدهای مسکونی در راستای محرومیت‌زدایی از جمعیت تحت پوشش بهزیستی این شهرستان احداث و تداوم خواهد داشت.

تبریزی ادامه داد: افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به اداره بهزیستی این شهرستان مراجعه و از نحوه واگذاری این واحدهای مسکونی مطلع شوند.

سپاه استان در ۲ سال اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث طرح‌های محرومیت‌زدایی شامل احداث خانه ایتام، خانه محرومان، مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، بازسازی مدارس و دیوارهای ساحلی، اجرای طرح‌های آبرسانی، راه‌سازی و پل‌سازی هزینه کرده است.

امسال هدف‌گذاری سپاه، احداث یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی در استان است که از این تعداد یکهزار واحد برای مددجویان بهزیستی و ۵۰۰ واحد برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) احداث می‌شود.

این واحدها با مشارکت کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی با مساحت ۵۰ مترمربع احداث می‌شود و برای احداث این واحدها هیچ هزینه‌ای از مددجویان اخذ نمی‌شود.

از جمعیت ۱۲۷ هزار نفری نقده، ۲ هزار و ۲۰۰ نفر تحت پوشش اداره بهزیستی هستند که یکهزار و ۸۰۰ نفر از این افراد تحت پوشش توانبخشی و مابقی تحت پوشش اجتماعی هستند.

۹۹۱۸/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =