۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 2221
کد خبر: 83410992
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش در جنگل‌های الوار اندیمشک زبانه کشید

اندیمشک - ایرنا - بخشی از جنگل‌های بخش الوار گرمسیری اندیمشک بامداد امروز دچار آتش سوزی شد.

"علیرضا آخوندعلی رئیس اداره منابع طبیعی اندیمشک روز پنج شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: مناطق جنگلی چاوونی در این بخش صبح امروز دچار آتش سوزی شد که به محض دریافت گزارش، گروههای ویژه منابع طبیعی برای مهار حریق اعزام شدند.

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان اندیمشک هم دراین باره گفت: در پی شعله ور شدن آتش در جنگل های منطقه هماهنگی لازم برای اعزام نیروهای امدادی برای مهار آتش انجام شد.

پیمان جهانگیری افزود: علاوه بر گروههای امدادی و منابع طبیعی، مردم هم در حال کمک برای مهار این آتش سوزی هستند و در حال حاضر بخش عمده ای از آتش سوزی مهار شده است.
به گزارش ایرنا صعب العبور بودن مناطق الوار گرمسیری، مهار آتش سوزی های پی در پی این بخش را با مشکل مواجه کرده است.

ستاد بحران اندیمشک پیش ازاین اعلام کرده بود با توجه به بارندگی های امسال و رویش گیاهان خودرو، زمینه بروز آتش سوزی در جنگل های الوار بیشتر شده است.
تجهیزات کافی برای مهار آتش در جنگل ها و مراتع شهرستان اندیمشک وجود ندارد و در سال های اخیر آتش سوزی خسارات جبران ناپذیری به درختان بلوط این منطقه وارد کرده است.
۸۰ هزار هکتار عرصه جنگلی در شهرستان اندیمشک وجود دارد که کمبود امکانات و تجهیزات هنگام وقوع آتش سوزی، این جنگل ها را در تابستان تهدید می کند.
از ابتدای سال جاری چندین نقطه از جنگل های بلوط بخش الوار گرمسیری دچار آتش سوزی شده است.
افزون بر یکهزار هکتار از جنگل های بخش الوار اندیمشک که دارای گونه های گیاهی ‏نادر هستند، نیز در سال های گذشته در آتش سوختند.
بخش الوار گرمسیری اندیمشک در شمال استان خوزستان دارای ۱۷۸ روستا و حدود ۲۵ هزار نفر جمعیت است.

۷۲۸۱/‏۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =