۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83410920
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰۰ روستایی در شاهین‌دژ خدمات پزشکی رایگان دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: امسال ۸۰۰ نفر از روستاییان مناطق محروم این شهرستان در قالب طرح اردوهای جهادی بسیج خدمات رایگان پزشکی دریافت کردند.

سیاوش جبارزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح با مشارکت بسیج جامعه پزشکی اجرا شده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون تیم‌های پزشکی این شبکه در قالب طرح شهید «رهنمون» به چهار روستای مناطق محروم شامل «حصار»، «قطور»، «ظاهر کندی» و «علی آباد» این شهرستان اعزام شده‌اند.

وی اضافه کرد: این اکیپ‌ها با استقرار در این مناطق محروم خدماتی پزشکی شامل پزشک عمومی، تجویز درمان، ویزیت، کنترل فشار و قند خون و خدمات آموزشی از جمله آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو، کارشناس آموزش مامایی و روانشناسی به گروه‌های هدف ارایه کردند.

وی ادامه داد: اعزام گروه‌های پزشکی در راستای بهره‌مندی مردم ساکن در مناطق محروم و کم‌برخوردار از خدمات بهداشتی و درمانی و با همکاری بسیج جامعه پزشکی صورت می‌گیرد.

جبارزاده گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال تلاش می‌شود هر ماه به ۲ روستای مناطق دورافتاده و محروم که از قبل اطلاع‌رسانی می‌شود گروه‌های پزشکی اعزام شده و افراد بی‌بضاعت را تحت‌پوشش این طرح قرار دهیم.

ارایه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به روستاهای محروم یکی از تاثیرگذارترین طرح‌های محرومیت زدایی و کمک به مردم بی بضاعت است که هر ساله در ایام و مناسبت‌های مختلف اجرا می‌شود.

این طرح‌ها به صورت داوطلبانه و با همکاری و مشارکت پزشکان متخصص و تیم‌های درمانی اجرا می‌شود؛ خدمت رسانی به اقشار کمتر برخوردار جامعه در راستای محرومیت زدایی در حوزه سلامت و بهداشت از اهداف اصلی فعالیت بسیج جامعه پزشکی است.
شاهین دژ دارای ۹۱ هزار نفر جمعیت است که ۳۸ هزار نفر آن در مناطق شهری و مابقی در روستاها ساکن هستند.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha