۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در بازدید از نمایشگاه توانمندی مددجویان قروه

سنندج - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سراسر کشور برای مددجویان زیر پوشش در سال ۹۸ خبر داد.

حجت الله عبدالملکی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) قروه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چنین نمایشگاه‌های فرصت خوبی برای معرفی توانمندی مددجویان و ایجاد بازار فروش برای تولیدات آنان است.

وی با بیان اینکه مهمترین برنامه کمیته امداد برای کاهش فقر و محرومیت ایجاد اشتغال مناسب و پایدار است، افزود: در همین زمینه برای کردستان برنامه ویژه‌ای داریم و امسال ۱۷۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای این استان در نظر گرفته شده است.

عبدالملکی به برنامه ریزی برای ایجاد چهار هزار شغل در کردستان و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی هم برای کل کشور در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در صورتی که تمامی منابع تسهیلاتی اختصاص یافته در کردستان جذب شود، منابع جدیدی در اختیار این استان قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته یک سوم از اشتغال کل کشور توسط کمیته امداد ایجاد شد و در تلاش هستیم تا امسال نیز بتوانیم این تجربه را به شکل بهتری تکرار کنیم.

ایجاد ۴ هزار فرصت شغلی در کردستان

مدیرکل کمیته امداد کردستان هم با بیان اینکه یکی از اقدامات اصلی در کمیته امداد توجه به اشتغال مددجویان و نیز فروش محصولات تولید شده مددجویان است، گفت: در سال ۹۷ در کمیته امداد استان بیش از سه هزار و ۶۰۰ فقره تسهیلات پرداخت شد که برای بیش از چهار هزار و ۲۰۰ نفر شغل ایجاد کرد.

محمد رسول شیخی زاده افزود: این میزان اشتغال با اعتباری بیش از ۷۶۰ میلیارد ریال ایجاد و به طور میانگین به هر طرح ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.

وی افزود: امسال هم یک هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به استان اختصاص یافته و اکنون در حال کارسازی آن هستیم که بتوانیم برای بیش از ۶ هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم.

شیخی زاده اضافه کرد: یکی از دغدغه های ما در کنار خودکفایی خانواده ها، بحث فروش این محصولات است که برنامه ریزی کرده ایم تا با همکاری مسئولین شهرستانی و استانی در زمینه بازاریابی و فروش محصولات با ایجاد نمایشگاه هایی این چنینی تاثیرات مثبتی را ایجاد کنیم.

در این نمایشگاه مددجویان کمیته امداد از شهرستان های قروه، دهگلان و سنندج محصولات خود را با بالاترین کیفیت در معرض دید و فروش علاقه مندان قرار داده اند.

این نمایشگاه از امروز تا ۵ مرداد بمدت سه روز در پارک رضوان شهر قروه دایر است.

۹۹۳۷/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =