۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 83410876
۲ نفر

برچسب‌ها

نخستین گروه زائران آذربایجان‌شرقی به خانه خدا مشرف شدند

تبریز - ایرنا- نخستین گروه زائران بیت الله الحرام از آذربایجان شرقی، متشکل از ۲۳۲ نفر بامداد امروز پنجشنبه از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز اعزام شدند.

به گزارش ایرنا، این زائران بیشتر از شهرهای میانه، آذرشهر و ممقان بودند که با پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر به عربستان عازم شدند. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در آیین بدرقه زایران خانه خدا به خبرنگار ایرنا گفت: خوشا بحال این زائران که زیارت مسجد النبی و قبرستان بقیع نصیبشان شده که البته باید از این فرصت مغتم بدست آمده بیشترین بهره معنوی را ببرند. 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ادامه داد: شاید توفیق تشرف تنها یکبار در عمر نصیب انسان شود؛ بر این اساس نهایت استفاده معنوی را باید از این سفر معنوی برد.

وی افزود: این سفر به سادگی بدست نمی آید؛ به همین دلیل حجاج عزیز ضمن التماس دعا، دعا در تعجیل فرج امام زمان(عج)، سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری، موفقیت تمام مسلمانان جهان به خصوص در مقابل استکبار جهانی را نباید از یاد ببرند. 

وی گفت: حفظ وحدت بر اساس تاکیدات رهبری و بهره مندی کامل از فرصت تشرف در سرزمین وحی ۲ سفارش اصلی ما به زائران خانه خداست. 

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با آرزوی سفری مقبول برای زایران حج گفت: نخستین گروه ۲۳۲ نفری زایران استان به مکه و مدینه مشرف شدند. 

محمدرضا پورمحمدی اظهار کرد: تا نهم مرداد حدود ۴۱۵۰ زایر آذربایجان شرقی در قالب ۲۹ کاروان به جده و مدینه اعزام می شوند و ۷۰۵ زایر استان اردبیل نیز در همین مدت از فرودگاه تبریز به حج مشرف می شوند.

رحیم سلمانی، معاون حج و زیارت آذربایجان شرقی نیز به ایرنا گفت: امروز /پنجشنبه/ گروه دوم زایران استان نیز به سرزمین وحی اعزام می شوند و از چهاردهم تا هفدهم شهریور ماه حاجیان استان به تبریز بازمی گردند. 

۳۰۹۳/۵۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =