۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۳
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83410680
۰ نفر
بودجه فرهنگی وزارت بهداشت بسیار ناچیز است

مشهد- ایرنا- بودجه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ناچیز بوده و یک درصد از کل بودجه این وزارتخانه را شامل می‌شود.

معاون فرهنگی - دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه در حاشیه همایش روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون سرانه دانشجویی این وزارت ۳۲ هزار ریال تعریف شده است که در برخی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور کمتر از این رقم است.
دکتر سیما سادات لاری افزود: این موضوع در همایش روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که اکنون در حال برگزاری است طرح و بررسی شد همچنان که وزیر بهداشت برای افزایش بودجه معاونت دانشجویی و فرهنگی و تفکیک آن از حوزه آموزش قول مساعد داده است.
وی به فرسودگی خوابگاههای دانشجویی و مشکلات بخش تغذیه اشاره کرد و گفت: هر ساله هزینه زیادی صرف تعمیر و بازسازی خوابگاههای دانشجویی می شود.
معاون فرهنگی - دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی در شرایط کنونی میزان استفاده از سلفهای دانشجویی ۳۰ درصد نسبت به گذشته افرایش یافته است که باید تدابیری مانند ایجاد سلف های خودگردان و صنعتی در این خصوص پیش بینی شود.

لاری با اشاره به فراهم کردن فضای انتخابات پیش رو برای مشارکت دانشجویان در دانشگاهها افزود: دلبستگی و تعلق خاطر دانشجویان را باید ارتقا داد تا دانشجو فکر مهاجرت به سایر کشورها را در سر نداشته باشد.
وی با اشاره به خطر آسیب های اجتماعی و آسیب های فضای مجازی و مشکلات روحی و روانی برخی از دانشجویان گفت: گسترش ورزشهای همگانی و قهرمانی یکی از راهکارها در این زمینه است اما اقدامات انجام شده در این خصوص کافی نیست.
او افزود: در سالهای اخیر همه دانشجویان جدیدی که وارد دانشگاههای علوم پزشکی کشور شده پایش سلامت روان می شوند و اگر در معرض خطر باشند تحت مراقبت های خاص قرار می گیرند.

همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور که از روز گذشته در مشهد کار خود را به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز کرد امروز به کار خود پایان می دهد.

۳۰۲۷/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =