۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۰
کد خبرنگار: 1629
کد خبر: 83410630
۰ نفر
انبار مکمل‌های ورزشی غیر مجاز در شیراز کشف شد

شیراز - ایرنا- در بازرسی کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از محل نگهداری مکمل‌های غیر مجاز در یک واحد آپارتمان مسکونی شیراز، مقداری مکمل‌های تغذیه‌ای ورزشی غیر مجاز، تقلبی و قاچاق کشف شد.

دکتر محمدجواد خشنود معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شامگاه چهارشنبه اظهار داشت: با هماهنگی مقامات قضائی به ویژه رئیس دادسرای انقلاب شیراز، محل نگهداری کالاهای آسیب رسان به سلامت مردم تعطیل شد.

دکتر خشنود با اشاره به عوارض خطرناک و غیر قابل جبران مصرف مکمل‌های ورزشی تقلبی به ویژه برای جوانان، توصیه کرد: مکمل‌های مجاز را زیر نظر متخصصان تغذیه، طب ورزشی و داروسازها مصرف کنند، همچنین طبق قانون تنها محل مجاز عرضه مکمل‌های تغذیه‌ای، داروخانه‌ها هستند و با نظارت‌های بسیاری که بر این مراکز وجود دارد، احتمال عرضه فرآورده غیر مجاز در این محل‌ها بسیار کم است.

معاون غذا و داروی دانشگاه بدون اشاره به مقدار مکمل‌های غیر مجاز کشف شده و ارزش ریالی آن ادامه داد: با توجه به افزایش تمایل جامعه جوان کشور به استفاده از مکمل‌های ورزشی، یکی از راه‌های مقابله جدی با عرضه فرآورده‌های تقلبی غیر مجاز، تسهیل فرآیند تولید مکمل‌های با کیفیت از سوی سرمایه گذاران و تولید کنندگان داخلی است.

۶۱۱۳

اخبار مرتبط