سخنگوی قوه قضاییه جزئیات پرونده ۱۷ متهم جاسوسی برای آمریکا را تشریح کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به جزئیات پرونده ۱۷ متهم جاسوسی برای آمریکا، از رسیدگی به این پرونده در دو بخش دادگاه انقلاب و سازمان قضایی نیروهای مسلح خبرداد.

«غلامحسین اسماعیلی» افزود: این پرونده دو بخش دارد که بخشی از آن پرونده به لحاظ اینکه متهمان افراد عادی بودند، در دادسرای امنیت و دادگاه انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه رای اولیه در مورد این بخش از متهمان صادر شده است، گفت: برای این متهمان حبس‌های طولانی صادر شده است که هنوز قطعی نیست و در فرآیند تجدیدنظر خواهی قرار دارد.

اسماعیلی به رسیدگی به بخش دیگر پرونده در سازمان قضایی نیروهای مسلح اشاره کرد و ادامه داد: از آنجایی که حوزه ماموریت بخش دیگری از متهمان یگان‌های نظامی و نیروهای مسلح بود و خودشان نیز از وابستگان به نیروهای مسلح بودند، پرونده اتهامی آن‌ها در سازمان قضایی نیروهای مسلح مورد رسیدگی قرار گرفت.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: این بخش از پرونده که ناظر به وابستگان به نیروهای مسلح است، در دادسرای نظامی منتهی به صدور کیفرخواست شده، اما هنوز دادگاه نظامی رای صادر نکرده است که به محض صدور رای متهمان و قطعی شدن آن، جزئیات آن اعلام می‌شود.

وی با یادآوری اینکه هنوز هیچ کدام از احکام مربوط به این پرونده اجرایی نشده است، توضیح داد: بخش دادگاه انقلاب هنوز قطعی نشده  و بخش مربوط به سازمان قضایی نیروهای مسلح در نوبت رسیدگی در دادگاه است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود که  برخی از متهمان نیز تحت تعقیب قرار دارند و دستگیر نشده‌اند و در این پرونده مجموعا  ۱۷ نفر مورد شناسایی قرار گرفته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =