برنامه‌های عید غدیر در قزوین باشکوه برگزار شود

قزوین - ایرنا - برنامه‌های عید غدیر در قزوین با هم افزایی مسئولان و مدیران دستگاه ها با شکوه برگزار شود تا اثرگذاری بیشتری را از آنها شاهد باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برنامه های عید غدیر، اولویت‌بندی برنامه‌ها را در این زمینه مهم و ضروری دانست و ادامه داد: اجرای فاخر، جذاب و تأثیرگذار برنامه‌ها مستلزم آن است که تعداد عناوین برنامه‌ها کم باشد تا بتوانیم با محتوابخشی هر چه بیشتر، جذابیت آنها را افزایش دهیم.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی بر استفاده از فرصت‌های نمازهای جمعه و جماعت برای معرفی اهمیت عید غدیر تأکید کرد و یادآور شد: ائمه جمعه و جماعات تلاش کنند از فرصت‌هایی که در اختیار دارند برای معرفی اهمیت عید غدیر استفاده نمایند.
عابدینی اضافه کرد: باید علاوه بر برنامه‌هایی که در روز عید غدیر برگزار می‌شود، آیه اکمال درباره واقعه غدیر مورد توجه قرار گیرد که خداوند فرمود امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم.
وی تصریح کرد: در واقعه غدیر خدا به نبی مکرم اسلام (ص) فرمان داد: «ای پیامبر آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده ابلاغ کن و اگر نکنی پیامش را نرسانده‌ای» و این مهم نشان دهنده اهمیت واقعه غدیر و ولایت امیرالمؤمنین (ع) است.
امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه باید پیام غدیر را به سایر ملل مسلمان منتقل کنیم، خاطرنشان کرد: بسیاری از مسلمانان جهان وقتی با پیام غدیر و مکتب اهل بیت (ع) آشنا می‌شوند، به آن روی می‌آورند و لازم است در راستای انتقال پیام غدیر تلاش‌های جدی‌تری انجام دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) در حدیثی خود را شهر علم و امام علی (ع) را دروازه آن شهر معرفی می‌کند، افزود: این حدیث گهربار نشان می‌دهد شناخت پیامبر (ص) با شناخت امیرالمؤمنین (ع) محقق می‌شود و هر کسی علی (ع) را نشناسد از حقایق قرآنی به دور خواهد ماند.
وی بر احیای معارف امیرالمؤمنین (ع) تأکید کرد و گفت: یکی از مسائلی که در معارف امیرالمؤمنین (ع) بر آن تأکید شده، پرهیز از دنیاپرستی است و همه باید ضمن اینکه تلاش می‌کنیم خودمان از این موضوع به دور باشیم، دیگران را نیز از این کار برحذر داریم.
6101
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =