۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۰
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83410599
۰ نفر

برچسب‌ها

یگان حفاظت پیشانی دستگاه قضایی است

بندرعباس- ایرنا- با توجه به مأموریت‌های خاص تشکیلات قضائی و حساسیت‌های اموری که در این قوه، به عنوان بخش تأثیر گذار نظام صورت می‌گیرد، وجود یگان حفاظت جهت ایفای مأموریت‌های محوله حیاتی است.

فرمانده یگان حفاظت قوه قضائیه عصر چهارشنبه در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت دادگستری هرمزگان با تاکید بر اهمیت موضوع رفتار شاسیته نسبت به کارکنان قضائی و اداری توسط یگان حفاظت، افزود: حرمت و شأن مسئولان قضائی باید به نحو احسن حفظ شود.

سرهنگ غلام رضا یزدان پناه بیان داشت: رفتار مناسب و پسندیده توسط نیروهای این یگان نسبت به مراجعان دستگاه قضائی باعث افزایش رضایتمندی و اعتماد به دستگاه قضائی می‌شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان نیز در این مراسم یگان حفاظت را پیشانی دستگاه قضائی دانست و بر لزوم رعایت مبانی اخلاق حرفه‌ای توسط نیروهای این یگان تأکید کرد.

علی صالحی اظهار داشت: وجود یگان حفاظت در مراجع قضائی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی هدف از تشکیل یگان حفاظت در دادگستری‌ها را انجام بخشی از وظیفه ضابطین دادگستری و حفاظت فیزیکی از کارکنان، اماکن، تأسیسات، اموال، اسناد، مدارک و کنترل مبادی ورودی و خروجی، برقراری انتظامات داخلی، تأمین انتظامات برای همایش‌ها و مراسم‌ها عنوان و بر لزوم توجه ویژه به تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز این یگان تأکید کرد.

صالحی ادامه داد: تأمین امنیت و عدالت به طور مستقیم بر عهده قوه قضائیه است و چنانچه این دستگاه بخواهد در انجام این رسالت خطیر خود موفق عمل کند، نیاز دارد تا محیطی امن، آرام و بدون تنش برایش فراهم شود که این رسالت را یگان حفاظت بر عهده دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر لزوم رعایت سه اصل نظم و انضباط، پرهیز از روزمرگی و نظارت مستمر بر زیرمجموعه در یگان حفاظت دادگستری تاکید کرد.

در پایان این مراسم سرهنگ یارعلی ابراهیم زاده به عنوان فرمانده یگان حفاظت دادگستری استان هرمزگان معرفی و از تلاش‌های سروان افشین حاجی زاده فرمانده سابق این یگان تجلیل شد.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =