قانون هوای پاک مانع بزرگی در جهت توسعه واحدهای تولیدی است

شهرری ـ ایرنا ـ معاون امور اقتصادی استانداری تهران گفت: ماده ۱۱ قانون هوای پاک که بر اساس آن صنایع باید در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت مستقر شوند، امروز مانع بزرگی در جهت توسعه واحدها تولیدی استان است که باید اصلاح شود.

به گزارش ایرنا، محمد امامی امین عصر چهارشنبه در نشست صمیمی با صنعتگران و تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد که با حضور وزیر صمت برگزار شد، اظهار داشت: این قانون یک مصوبه در سال ۴۶ بوده که امروز گریبان صنعتگران استان تهران در حوزه توسعه واحدهای تولیدی شده است.

وی با بیان اینکه اداره کل محیط زیست استان تهران نهایت همکاری و تفسیر قانون به نفع تولید را انجام می دهد، افزود: با  تمام ملاحظاتی که می شود؛ باز هم قانون ایجاد صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری جلوی توسعه بسیاری از صنایعی که به هیچ عنوان آلوده کننده هوا نیستند را گرفته است.

امامی امین ادامه داد: خوشبختانه با وجود تمام تحریم های ظالمانه ۹۰ درصد مراجعه تولید کنندگان به استانداری تهران برای اجرای طرح های توسعه ای است که باید نهایت همکاری با این افراد انجام شود.

وی یادآور شد: توسعه صنایع استان تهران حتی با وجود تحریم ها به گونه ای بوده که نرخ بیکاری ۱۲ و نیم درصدی سال گذشته، امسال به حدود ۱۰ درصد کاهش یافته و اگر به همین منوال پیش رویم در نیمه دوم امسال نرخ بیکاری استان تهران تک رقمی خواهد بود.

امامی امین با بیان اینکه برای ایجاد یک واحد تولید در حدود ۲ هزار و ۵۵۰ مقررات وجود داشت که باید شخص کارآفرین از تمامی آنها عبور می کرد، افزود: در حدود ۵۵۰ مقررات ریز و دست و پاگیر از سال گذشته تاکنون حذف شده ولی هنوز هم ۲ هزار تا وجود دارد که سد بزرگی در جهت تولید کشور است.

وی با بیان اینکه ۱۷ هزار واحد تولیدی که معادل ۲۰ درصد صنایع کشور است در سطح استان تهران قرار دارد، افزود: تمامی دستگاه های اجرایی استان باید برای تسهیل فضای کسب و کار و تولید استان بسیج شوند و در کنار کارآفرینان قرار گیرند.

نشست صمیمی وزیر صمت با صنعتگران و تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد شامگاه امروز (چهارشنبه) در سالن همایش های این شهرک برگزار شد.

شهرک صنعتی شمس آباد با ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار مساحت به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در ۳۵ کیلومتری جاده تهران - قم بعد از مرقد مطهر امام خمینی (ره) واقع شده است.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

/۶۰۰۳/۳۲۱۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =