مجلس و دولت در حوزه بهداشت و درمان کارهای بزرگی انجام داده است

مشهد- ایرنا- مجالس نهم و دهم و دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان کارهای بزرگی انجام داده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود این اقدامات هنوز در ابتدای راه هستیم و مشکلات حوزه بهداشت و درمان نمایان تر و عریان تر و در دید مردم است.

محمد حسین قربانی روز چهارشنبه در حاشیه سفر اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به بردسکن افزود: در این کمیسیون کمیته ای برای رسیدگی به حوزه های بهداشت و درمان زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی کشور راه اندازی شده که بعد از رسیدگی مسایل در این کمیته، تعدادی از معاونین وزیر، مجمع خیرین سلامت، تعدادی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان پس از بازدید از محل در مرکز استان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، استاندار و نماینده ولی فقیه مسائل را جمع بندی و برای رفع مشکلات چاره اندیشی می کنند.

وی اظهار داشت: سفر اعضای کمیسیون بهداشت مجلس به شهرستانها و بازدید از بیمارستانها و دانشگاه های علوم پزشکی، سیاسی و نمایشی نیست و آثار و برکات این سفرها را در بسیاری از استان های دیگر شاهد هستیم.

وی گفت: در شرایط فعلی کشور باید از ظرفیت خیرین برای حوزه بهداشت و درمان بهره برد.

قربانی با توجه به کمبود امکانات در بردسکن، وعده تامین یک دستگاه آمبولانس برای این شهرستان داد.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: به رغم همه کمبودها دانشگاه علوم پزشکی مشهد حمایت های بسیار خوبی از شهرستان داشته است اما بسیاری از پروژه ها به خاطر نبود نقدینگی نیمه تمام باقی مانده است.

بهروز بنیادی افزود: یکی از مهمترین دغدغه های موجود در این شهرستان نبود متخصص به تعداد مورد نیاز است هر چند متخصص در رشته های مختلف وجود دارد ولی تعدادشان اندک است.

وی اظهار داشت: تامین آمبولانس برای اورژانس پایگاه جاده ای درونه ضروری است که با توجه به فرسوده بودن آمبولانس موجود دستور لازم در این زمینه صادر شده است.

امام جمعه بردسکن نیز در دیدار با اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: این شهرستان ۸۰ هزار نفری به رغم تمام اقدامات صورت گرفته طی سالهای اخیر هنوز در بخش سلامت محرومیت هایی دارد.

حجت الاسلام علی اصغر امینی افزود: طی سالهای اخیر در حوزه سلامت شاهد حرکت انقلابی در بخش، شهر، استان و کشور بودیم و اقدامات بسیار ارزشمندی صورت گرفت اما مردم بردسکن هنوز هم از نبود برخی تجهیزات رنج می برند.

وی نبود متخصص را از دیگر مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دانست و اظهار داشت: پزشکان گاهی بیش از حد توان زحمت می کشند اما به دلیل نبود تجهیزات زحمات آنها ابتر می‌ماند.

وی ابراز امیدواری کرد حضور اعضای کمیسیون بهداشت مجلس نمایشی و تبلیغاتی نباشد زیرا مردم چشم انتظار تحقق وعده های مسئولانند.

فرماندار بردسکن نیز گفت: در راستای اجتماعی کردن موضوع سلامت، مردم و خیرین همراه بوده اند به طوریکه بیش از ۲۰ میلیارد ریال در سه بخش اطفال، دیالیز و سی.سی.یو و توسعه بخش های اورژانس و خرید تجهیزات پزشکی در این شهرستان کمک کرده اند.

مجتبی شاکری با بیان اینکه در حوزه بهداشت و سلامت و درمان، یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول نظام سلامت است افزود: در این دولت بیش از ۷۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات، توسعه و ساخت مراکز فیزیکی و مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان، اورژانس ۱۱۵ و خانه های بهداشت در این شهرستان هزینه شده است.

وی اظهار داشت: در آینده نه چندان دور با پیگیری های نماینده مردم درمانگاه تامین اجتماعی در زمینی به مساحت ۹ هزار متر و با دو هزار متر مربع ابنیه و ساختمان احداث می شود.

وی گفت: با توجه به فرسودگی ساختمان بیمارستان، احداث بیمارستان جدید ۱۷۰ تختخوابی مطالبه مردم این شهرستان است.

شاکری افزود: یکی از نیازهای منطقه تامین متخصص در رشته های زنان، رادیولوژی و ارتوپدی است.

وی اظهار داشت: نبود سی.تی.اسکن، سونوگرافی و دستگاه های الکترو شوک نیز از مشکلات مردم این شهرستان است بطوریکه مجبورند مسیر سخت و طولانی را تا شهرهای مجاور طی کنند.

شهرستان بردسکن در ۲۷۳ کیلومتری مشهد قرار دارد.

۷۴۹۷/‏۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =