۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۳
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83410580
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۱ درصد پرونده ها در مشاوره کلانتری های قزوین مصالحه شدند

قزوین - ایرنا - ۸۱ درصد از پرونده های ارجاعی به دوایر مشاوره کلانتری های استان در سه ماهه اول سال جاری با تلاش کارشناسان مددکاری مصالحه شده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قزوین روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت:در این مدت بیش از یک هزار و ۴۹۰ پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری ها در سطح استان ارجاع شده است.
سرهنگ سید مجتبی اشرفی بیان داشت: بیشتر پرونده های مصالحه شده در دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها مربوط به مشکلات خانوادگی با ۳۹ درصد و بیشترین فراوانی بوده و خدمات مشاوره رایگان در چندین جلسه به مراجعان ارائه شده است.
معاون هماهنگ کننده استان قزوین یادآور شد: ارائه خدمات مشاوره فعال در مناطق پرخطر و آموزش مهارت های زندگی، نحوه حل مشکلات بین فردی و تعارضات خانوادگی در جهت کمک به پیشگیری از جرایم و افزایش اعتماد عمومی و جلب بسترهای مشارکتی یکی از ابزارهای مهم پلیس در حوزه مشاوره است به طوری که طی سه ماهه سال جاری ۴۷ جلسه آموزشی در سطح جوامع هدف شامل مدارس، مساجد و کانون های فرهنگی برگزار و در مجموع بیش از ۲ هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.
سرهنگ اشرفی افزود: مرکز مشاوره آرامش و دوایر مددکاری کلانتریها در زمینه های مختلف روان شناختی، خانوادگی، فردی، حقوقی، انتظامی و... همه روزه در ساعات اداری به مراجعان خدمات ارائه می کنند و شهروندان در صورت نیاز به خدمات مشاوره می توانند با مراجعه به مرکز مشاوره و یا دوایر مددکاری کلانتری ها از خدمات رایگان مشاوره پلیس بهره مند شوند.
وی گفت: امروزه با افزایش لحظه‌ای فناوری در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه فضای مجازی و رسانه‌ها از یک طرف و فقدان بهره‌مندی عموم مردم از دانش و مهارت‌های زندگی جهت سازگاری خود و اطرافیان از سوی دیگر موجب شده تا آسیب‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی منجر به ایجاد فضای اضطراب در جامعه شود.
  اشرفی اظهار داشت: ارتقای سطح این آموزش ها موجب پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب‌ها در جامعه می شود و در این راستا نقش مراکز مشاوره در پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی مهم است.
۶۱۰۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =