۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۵
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83410577
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکل آب شرب مردم بستک تا فردا برطرف می‌شود

بندرعباس- ایرنا- آب شرب مردم منطقه غرب هرمزگان از جمله شهرستان بستک از عصر دیروز به دنبال فعالیت بادهای موسمی قطع شد که با پیگیری مسؤولان آب و فاضلاب و مدیریت عالی هرمزگان، بخشی از این مشکل هم اکنون حل شده و قرار است تا فردا به طور کامل برطرف شود.

آبرسانی به مردم بستک با تانکرهای سیار

به دنبال وقوع این مشکل با دستور استاندار هرمزگان مبنی بر اقدام فوری برای رفع مشکل قطعی آب شرب شهر بستک، دو دستگاه تانکر آبرسان به این منطقه اعزام و کار آبرسانی سیار در حال انجام است.

طوفان در یک هفته اخیر دو بار به تأسیسات برق در بستک آسیب رسانده است.

این مشکل به دلیل طوفان شدید و سقوط تیرهای برق و قطع کامل و طولانی برق چاه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ در بستک ایجاد شد و وصل مجدد برق و آبگیری مجدد ٧٠ کیلومتر خط انتقال و مخازن شهر، نیاز به زمان دارد.

چاه‌های تأمین آب بستک در مدار قرار گرفتند

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ساعت شش عصر دیروز و به دنبال وزش شدید بادهای موسمی، برق چاه‌های تأمین کننده آب شرب شهرستان بستک که در یک منطقه کوهستانی به نام لاور میستان در ۶۴ کیلومتری بستک واقع شده، قطع شد.

جواد منصوری تصریح کرد: از دقایق اولیه وقوع این اتفاق و با توجه به اینکه آب شرب جمعیتی در حدود ۲۱ هزار نفر قطع شده بود، نیروهای عملیاتی بلافاصله وارد عمل شده و چهار ساعت بعد، برق چاه‌ها وصل گردید.

وی افزود: پس از برقراری برق، چاه‌ها وارد مدار شده و آبگیری آغاز شد، اما با توجه به مسیر طولانی انتقال، هنوز شرایط به حالت عادی بازنگشته است.

منصوری خاطرنشان کرد: هم اکنون دو دستگاه تانکر به صورت سیار کار آبرسانی به مردم را انجام می‌دهند و طبق نظر کارشناسان تا فردا صبح شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت.

شهرستان بستک در ۲۱۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =